دسته کالاها
آیا می دانید چلغوزه چیست و چه خواصی در سلامتی بدن دارد؟
فهرست این مطالب
چلغوزه چیست
اولین امتیاز

سوالی که با شنیدن نام چلغوزه در ذهن بسیاری از افراد به وجود ‌‌‌می‌آید این است که چلغوزه چیست؟ در پاسخ به این پرسش باید گفت که به میوه نوع خاصی از درخت کاج، چلغوزه، چلغوز یا دانه صنوبر گفته ‌‌‌می‌شود. میوه این درخت به صورت دانه است و در گروه آجیل‌ها قرار ‌‌‌می‌گیرد. مغز این دانه از لحاظ ظاهری مشابه با مغز تخمه آفتابگردان است. همانند مغز تخمه آفتابگردان که پوششی چوبی آن را احاطه کرده است این دانه‌ها نیز درون یک پوسته چوبی قهوه ای رنگ قرار دارند. طول دانه حدود 17 الی 23 میلی متر و عرض آن 5 الی 7 میلی متر است.

در هنگام تفت خوردن، پوسته ترک برداشته و مغز ممکن است از آن خارج شود. جالب است بدانید که جهت افزایش مدت زمان ماندگاری عموما دانه‌ها همراه با پوسته عرضه ‌‌‌می‌شوند. این آجیل در استان خراسان طرفداران زیادی دارد و اگر به مشهد سفر کرده باشید نام چلغوزه را به فراوانی در فروشگاه‌‌های خشکبار این شهر مشاهده کرده‌اید. در این متن با ما همراه باشید که ببینیم چلغوزه چیست و چه فوایدی برای سلامتی بدن دارد.

محل رویش درخت چلغوزه

چلغوزه چیست درخت چلغوزه

برای دانستن این که چلغوزه چیست و در کجا تولید ‌‌‌می‌شود باید بدانید که محل رویش این درخت در شمال غرب هیمالیا است. این منطقه شرق افغانستان، شمال غربی هند و شمال پاکستان را در بر ‌‌‌می‌گیرد. میوه این درخت یکی از مهم‌‌‌ترین منابع غذایی این کشور‌ها به شمار ‌‌‌می‌رود. یک مقام ارتش انگلیس به نام کاپیتان پاتریک جرارد در قرن 19 در هنگام استقرار در منطقه، آن را شناسایی کرد. به همین دلیل در علم گیاه شناسی این درخت به اسم Pinus Gerardiana نامیده ‌‌‌می‌شود.

در فارسی چلغوزه از چهل غوزه برگرفته شده که معنای آن چهل دانه در مخروط کاج است. ارتفاع درخت حدود 10 الی 20 متر است که برگ‌‌های آن سوزنی شکل و شاخه‌‌هایش کشیده و راست هستند. دو عامل موجب شده است که در معرض انقراض جدی قرار گرفته باشد. عامل اول این است که مردم بومی که در مناطق رویش این درخت ساکن هستند برای تجارت بیش‌‌‌تر، به طور بی رویه مخروط‌‌های حامل بذر را برداشت ‌‌‌می‌کنند. عامل دوم قطع کردن درختان جهت کشاورزی است.

مواد مغذی موجود در چلغوزه چیست؟

در این جا ‌‌‌می‌خواهیم بررسی کنیم که چلغوزه چیست و چه ارزش غذایی دارد؟ این دانه آجیلی سرشار از آنتی اکسیدان‌‌ها، اسیدهای آمینه ضروری و اسیدهای چرب غیر اشباع است. انواع مواد معدنی نظیر منیزیم، فسفر، روی، پتاسیم، منگنز، مس و آهن به مقدار زیادی در آن وجود دارد. ویتامین‌‌های مختلفی نظیر ویتامین آ، ویتامین ث، ویتامین ای و انواع ویتامین‌‌های گروه ب علی الخصوص ویتامین ب3 که همان نیاسین است در آن یافت ‌‌‌می‌شود. دارا بودن این مواد مغذی موجب شده که دانه صنوبر به دانه‌‌‌‌ای بسیار مفید و پرخاصیت تبدیل شود که مصرف آن به سلامتی بدن کمک زیادی ‌‌‌می‌کند. در ادامه برخی از خواص چلغوزه را مورد بررسی قرار ‌‌‌می‌دهیم.

برخی از خواص شگفت انگیزچلغوزه که احتمالا تا به حال نمی‌دانستید

سرشار از روی

روی از عناصر اساسی بوده که وجود آن در بدن از ایجاد ناباروری پیش گیری ‌‌‌می‌کند. تعداد اسپرم‌‌ها را افزایش داده و در حرکت هر چه بهتر آن‌‌ها تأثیر به سزایی دارد. با تقویت کردن سیستم ایمنی بدن از به وجود آمدن سرماخوردگی‌‌های مکرر جلوگیری ‌‌‌می‌کند و در درمان سریع زخم‌‌ها مؤثر است.

منبع غنی از منیزیم

‌‌‌می‌خواهیم بررسی کنیم مواد معدنی موجود در چلغوزه چیست و چه تأثیری بر بدن دارند؟ یکی از مواد معدنی که به فراوانی در آن وجود دارد منیزیم است. مقدار کافی منیزیم در بدن از به وجود آمدن افسردگی و نوسانات خلقی پیش گیری ‌‌‌می‌کند. بدن این ماده معدنی را در زمان شب مصرف کرده که موجب آرامش حواس و ماهیچه‌‌ها ‌‌‌می‌شود از این رو خوابی آرام و بدون تشویش حاصل خواهد شد.

منیزیم در رشد ساختار استخوان‌‌ها مؤثر است. به همین دلیل خانم‌‌های باردار و افراد مسن که بایستی تراکم استخوان‌‌های آن‌‌ها بالا باشد بهتر است که این دانه را در برنامه غذایی خود بگنجانند. از دیگر خواص این عنصر، جذب بهتر کلسیم در بدن است که همین عامل موجب جلوگیری از به وجود آمدن دردهای مفصلی در سنین بالا ‌‌‌می‌شود.

منبع غنی از آهن

مقدار فراوانی آهن در چلغوزه وجود دارد. بدن جهت ذخیره سازی اکسیژن و منتقل شدن آن به سایر اندام‌‌های حیاتی به مقدار کافی آهن نیاز دارد. خانم‌‌های باردار که بایستی آهن بدن آن‌‌ها به خوبی تأمین شود ‌‌‌می‌توانند این دانه خوراکی را مصرف کنند. مصرف آن توسط خانم‌‌های باردار در سلامت و رشد مغز جنین بسیار مؤثر است.

میزان انرژی بالا

چلغوزه چیست خواص چلغوزه

کربوهیدرات‌‌هایی که وظیفه تولید انرژی را بر عهده دارند به فراوانی در چلغوزه موجود هستند. ماده‌‌‌‌ای به نام آلفا توکوفرول درون این دانه وجود دارد. این ماده به بدن در تبدیل چربی‌‌ها به انرژی کمک ‌‌‌می‌کند که به دنبال آن چربی سوزی بدن افزایش ‌‌‌می‌یابد. ماده دیگری به نام اسکارلن نیز در آن یافت ‌‌‌می‌شود که در کم شدن سریع‌‌‌تر کلسترول LDL مؤثر است. از این رو با مصرف این آجیل کلسترول بد (LDL) کم شده و جذب کلسترول مفید (HDL) افزایش ‌‌‌می‌یابد.

مفید برای سلامت قلب

برای دانستن این که در سلامت قلب نقش چلغوزه چیست ‌‌‌می‌توان گفت که در قیاس با آجیل‌‌های دیگر از ترکیبات اسیدهای چرب مناسب بیش‌‌‌تری برخوردار است. میزان 90 درصد از چربی‌‌های این دانه از نوع اشباع نشده هستند از این رو مصرف آن به پیش‌گیری از ابتلا به بیماری‌‌های قلبی کمک ‌‌‌می‌کند.

پیش گیری از پرخوری

‌‌‌می‌خواهیم بدانیم که در کاهش وزن نقش چلغوزه چیست؟ یکی از خواص چلغوز کنترل کردن اشتها است. مصرف آن موجب ‌‌‌می‌شود که معده احساس پر بودن داشته باشد. هورمون CCK-8 تولید اسید پینولئیک را برعهده دارد که ترشح این اسید موجب سرکوب کردن اشتها خواهد شد. همین عامل باعث ‌‌‌می‌شود که تمایل به خوردن غذاهای چرب کم شود. در نتیجه گنجاندن آن در برنامه رژیم غذایی افرادی که سعی در کاهش وزن دارند سودمند است.

داشتن پوستی سالم

انواع ویتامین‌‌ها هم چون آ، ای و کا در این ماده غذایی وجود دارد. مصرف آن ‌‌‌می‌تواند به تأمین نیاز روزانه بدن به ویتامین‌‌های ای و کا کمک کند. با خوردن تنها 100 گرم از این دانه حدود 19 درصد از ویتامین کا و 13 درصد از ویتامین ای که بدن در روز به آن نیاز دارد تأمین خواهد شد. این ویتامین‌‌ها در شادابی و سلامت پوست تأثیر به سزایی دارند. جهت تقویت نمودن پوست ‌‌‌می‌توان روغن چلغوزه را بر روی پوست ماساژ دهید و یا مغز دانه آن را له کرده و بر روی پوست خود بمالید.

تقویت ماهیچه و کنترل فشار خون

اگر بخواهیم بدانیم که خاصیت پروتئین در چلغوزه چیست باید گفت که این دانه مغذی 24 درصد پروتئین دارد. پروتئین از ضعف ماهیچه‌‌ها پیش گیری خواهد کرد. با خوردن این آجیل ‌‌‌می‌توان مانع از به وجود آمدن اسپاسم و دردهای ماهیچه‌‌‌‌ای شد. یکی از پروتئین‌‌های موجود در آن لیزین است. لیزین کنترل نمودن فشار خون بالا را انجام ‌‌‌می‌دهد که در نتیجه خوردن چند عدد از آن در روز ‌‌‌می‌تواند از به وجود آمدن فشار خون بالا پیش گیری کند.

منبع غنی از آنتی اکسیدان

آنتی اکسیدان‌‌هایی نظیر لیکوپن، توکوفرول‌‌ها، گالوکاتچین، کاروتنوئید و کاتچین به فراوانی در چلغوزه وجود دارد. این آنتی اکسیدان‌‌ها در تقویت کردن عملکرد اندام‌‌ها و حفاظت از پوست نقش اساسی دارند. نکته مهم این است که بهتر است این دانه به صورت خام مصرف شود زیرا در زمان تفت خوردن مقدار کمی از آنتی اکسیدان‌‌ها از بین ‌‌‌می‌روند.

روغن چلغوزه

چلغوزه چیست روغن چلغوزه

این روغن که عطری ملایم و طعم شیرینی دارد در طب سنتی به فراوانی مورد استفاده قرار ‌‌‌می‌گیرد. از خواص آن ‌‌‌می‌توان به خاصیت ضد ویروسی، ضد قارچی، ضد باکتریایی، ضد عفونی کنندگی و خلط آور بودن آن اشاره کرد که در معالجه بسیاری از بیماری‌‌ها سودمند است. افزون بر آن، این روغن در محصولات زیبایی نیز کاربرد دارد.

موارد احتیاط در مصرف چلغوزه چیست؟

سوالی که برای برخی به وجود ‌‌‌می‌آید این است که موارد منع مصرف چلغوزه چیست؟ در پاسخ باید گفت که این ماده غذایی از طبع گرم و خشکی برخوردار است در نتیجه مصرف مداوم آن برای افرادی با مزاج گرم و خشک مناسب نیست. اطباء سنتی خوردن مداوم این دانه را به اشخاصی که مزاج‌های سوداوی و یا صفراوی دارند توصیه نمی‌کنند و مصرف آن بیش‌تر برای مزاج‌های رطوبتی سودمند است.

سخن آخر

این دانه آجیلی همانند سایر آجیل‌‌ها متداول نیست بنابراین بسیاری از مردم نمی‌دانند که چلغوزه چیست و چه کاربردی دارد. دانه آن از لحاظ ظاهری به هسته خرما شباهت دارد و مغز آن مشابه با مغز تخمه آفتابگردان است. به دلیل حفظ مواد مغذی، اکثرا همراه با پوست عرضه ‌‌‌می‌شود. یکی از دانه‌‌های بسیار مفید است که مواد مغذی فراوانی دارد.

سرشار از انواع مواد معدنی و ویتامین‌‌ها بوده بنابراین با گنجاندن آن در برنامه غذایی به سلامت بدن خود کمک خواهید کرد. در این متن به معرفی چلغوزه که به صنوبر نیز شناخته ‌‌‌می‌شود پرداختیم. دریافتیم که چلغوزه چیست، محل برداشت آن و برخی از مهم‌‌‌ترین خواصش را مورد بررسی قرار دادیم. با شناخت این دانه و خواص بی نظیرش ‌‌‌می‌توان آن را مصرف و از فواید ارزشمندش بهره مند شد.

امتیاز به کالا
دیدگاه کاربران
آیا می دانید چلغوزه چیست و چه خواصی در سلامتی بدن دارد؟

ثبت دیدیگاه به معنی موافقت با قوانین انتشار باطنی مارکت است.

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها