دسته کالاها
نکات خرید عدس و 7 مورد از انواع آن
فهرست این مطالب
نکات خرید عدس
اولین امتیاز

اگر بخواهیم نگاهی به تاریخچه عدس بیندازیم، باید به 11 هزار سال، قبل از میلاد باز گردیم. قدیمی‌ترین نشانه‌ها از وجود عدس که تا کنون بشر کشف کرده، ارتباط با غار فرانچزی در جنوب یونان دارد. از شواهد موجود می‌توان به این نتیجه رسید که این ماده جزء اولین محصولات کشاورزی استفاده شده توسط بشر بوده است. در حال حاضر خوب است با نکات خرید عدس و انواع آن آشنا شویم.

به نقل از دانشنامه آزاد ویکی پدیا، این ماده از دانه‌های خوراکی حبوبات به شمار می‌رود. در واقع واژه عدس ریشه عربی داشته و از زبان عربی به زبان فارسی وارد شده است. از معادل فارسی این واژه عربی، با اسم‌های نسک، مرجمک یا مرجو نام برده‌اند.

این واژه‌های فارسی هنوز در برخی از گویش‌های محلی و زبان‌های ایرانی مرکزی به کار می‌رود. این واژه علاوه بر زبان‌های فارسی، به بیش‌تر زبان‌های ترکی نیز راه یافته و مورد استفاده قرار می‌گیرد. در این متن می‌خواهیم شما را با موارد زیر آشنا کنیم:

  • عدس چیست و چه خواصی دارد؟
  • انواع عدس موجود در بازار کدام است؟
  • نکات خرید عدس کدام است؟
  • چه نوعی از این محصول را خریداری کرده و چگونه از آن نگهداری کنیم؟
  • شرایط کشت و پرورش این گیاه به چه صورت است؟

نکات خرید عدس و انواع آن

نکات خرید عدس و انواع آن

در کنار شناخت انواع عدس برخی از نکات خرید عدس را نیز برای شما توضیح می‌دهیم. از نظر گیاه شناسی میوه این محصول یک ساله و حاوی دو دانه و نیامک است. ساقه و برگ‌های آن به صورت علوفه مورد استفاده حیوانات قرار می‌گیرد. خود گیاه دارای گل‌های سفید با لکه‌های بنفش است. دانه‌های آن شکلی محدب دارد. بسیار مغذی بوده و یک ماده غذایی مفید برای انسان‌ها به شمار می‌رود.

در بازار دو نوع محصول ایرانی و خارجی از این دانه وجود دارد. به لحاظ طعم و مزه نوع ایرانی بر انواع خارجی آن برتری دارد. به لحاظ شکل ظاهری، نوع خارجی از انواع ایرانی موجود در بازار درشت‌تر است.

انواع خارجی به صورت پاک شده و بدون خاک و یک دست در دسترس مصرف کننده قرار می‌گیرد. انواع ایرانی آن معمولا نیاز به پاک کردن دارد. اینکه این محصول در ایران به لحاظ تمیزی با نوع خارجی خود فرق دارد، به خاطر روش و دستگاه‌های موجود هنگام برداشت محصول است.

انواع ایرانی خود به دو صورت ریز و درشت در بازار وجود دارد. عدس اردبیلی از همه انواع آن در بازار ایران معروف‌تر است. عدسی که در اقلید پرورش می‌یابد از بقیه انواع ایرانی درشت‌تر است. گونه‌ای دیگر در اطراف اصفهان نزدیک داران وجود دارد که از همه ریز‌تر و عدس بومی نامیده می‌شود.

پرفروش‌ترین نوع خارجی این محصول در ایران، نوع کانادایی است. عدس ساسکن کانادایی از شناخته شده‌ترین نوع خارجی در ایران محسوب می‌شود. انواع سیمپسون، ایلتا، رونق و هفت استار یا سون استار از دیگر انواع خارجی موجود در بازار ایران به شمار می‌رود.

به طور کلی این محصول بر دو نوع است. نوع سبز که ریز و درشت دارد و نوع قرمز که آن را به صورت لپه و دال عدس در می‌آورند. هر چقدر رنگ پوسته این دانه شفاف‌تر باشد، نشان از تازگی محصول دارد. در عوض هر چقدر رنگ پوسته این دانه کدر‌تر باشد نشان از کهنگی و شرایط نامناسب نگهداری محصول دارد.

به طورکلی هر چه این دانه سفید‌تر، پهن‌تر و زودپز‌تر باشد جزء بهترین‌ها محسوب می‌شود. نکته دیگری که باید مد نظر قرار داد این است که اگر این دسته از حبوبات را در آب خیس کنیم نباید سیاه شود. به لحاظ طیف رنگی باید به انواع سبز، زرد، قهوه‌ای، قرمز و سیاه اشاره کرد. نوع سبز آن خود به سه دسته درشت، متوسط و ریز تقسیم بندی می‌شود.

شناخت نکات خرید عدس

عدس سبز درشت

در تجارت بین الملل آن را با نام Laird Type می‌شناسند. اگر پوست این نوع از محصول کنده شود، داخل آن به رنگ زرد دیده می‌شود که در اصل همان عدس زرد است. طعم این نوع دانه با توجه به کشوری که در آن کشت شده می‌تواند متفاوت باشد. اما در کل نسبت به بقیه طعم بهتری دارد.

عدس سبز متوسط

در تجارت بین الملل با نام Richlea شناخته شده است. اگر پوست این محصول هم کنده شود داخل آن به رنگ زرد دیده می‌شود.

عدس سبز ریز

آن را در تجارت بین الملل با نام Eston می‌شناسند. این دانه در اصل نوعی گونه ایرانی بوده که حدود 10 روز زودتر از نوع درشت رشد می‌کند. همچنین حدود هفت درصد بیشتر از نوع درشت، محصول از آن برداشت می‌شود. به دلیل ریز بودن و اینکه بیش‌تر در معرض آفتاب زدگی است، طرفداران کم‌تری دارد.

عدس زرد

وقتی پوست نوع سبز کنده شود، داخل آن به رنگ زرد دیده می‌شود. بعد از انجام فرآیند جداسازی پوست، به آن عدس زرد می‌گویند. دارای طعمی شیرین بوده و در انواع خوراک‌ها و سوپ از آن استفاده می‌شود.

عدس قهوه‌ای

این محصول در ایران بسیار کم کشت می‌شود و در اصل همان نوع قرمز پوست نکنده است. معمولا آن را به صورت پوست کنده مصرف می‌کنند. دارای دانه‌های قرمز بوده که زمان پخت کم‌تری نسبت به انواع دیگر خود را دارد.

عدس قرمز

از پوست کندن نوع قهوه‌ای به دست می‌آید. بعد از پخت کم رنگ‌تر شده و دیگر نمی‌تواند شکل خود را حفظ کند. چون پوست آن کنده شده، نسبت به بقیه تلخی کم‌تر و مزه‌ای شیرین داشته و قابلیت جوانه زدن ندارد. به دو شکل کامل و لپه شده موجود است. در ایران با نام دال عدس قرمز شناخته می‌شود.

عدس سیاه

این محصول از پروتئین و کالری بالایی برخوردار بوده و می‌توان گفت این خاصیت حتی بیش‌تر از گوشت قرمز است. نسبت به انواع دیگر، با قیمت بسیار گران‌تری تهیه می‌شود. دانه‌های آن بسیار ریز، به رنگ کرمی کم رنگ و نام خود را از گران‌ترین نوع خاویار گرفته است.

این گیاه در مناطق آب و هوایی خشک و خنک به کشت می‌رسد. میزان کشت این محصول کم بوده و به راحتی در دسترس نیست. شکل خود را بعد از پخت حفظ کرده و دارای طعمی ملایم و زمان پختی حدود 15 تا 20 دقیقه نیاز دارد.

خواص عدس

خواص و نکات خرید عدس

طبع این محصول در طب سنتی معتدل و خشک بیان می‌شود. خود آن قابض و پوست آن گرم و ملین است. از خواص این گیاه باید به موارد زیر اشاره کرد:

  • کاهش کلسترول
  • تنظیم قند خون
  • کاهش بیماری‌های قلبی
  • سرشار از آهن، پروتئین و بدون چربی
  • و…

سخن آخر

باید توجه داشته باشید که عدس معمولا در خاک‌های فقیری که جهت کاشت دیگر محصولات مناسب نیست، کشت می‌شود. خوب است برخی دیگر از نکات خرید عدس را بشناسید. اگر این محصول را به طور عمده تهیه می‌کنید، مطمئن شوید که جعبه‌ها کاملا بسته باشد. حتی اگر به صورت جزیی خرید کردید، مطمئن شوید که جنس خریداری شده مرطوب نباشد. همچنین مطمئن شوید که محصول خریداری شده سالم، بدون شکستگی و بدون حشره باشد. این موارد از مهم‌ترین نکات خرید عدس محسوب می‌شوند.

 بهترین روش نگهداری این دسته از حبوبات به این صورت است که در جای خشک و خنک و دور از نور قرار گیرد. هرگز محصول خریداری شده در زمان‌های مختلف و از مکان‌های متفاوت را با هم مخلوط نکنید. چون دارای رطوبت و زمان پخت‌های متفاوت هستند. عدس پخته شده را می‌توانید در فریزر به مدت سه روز، داخل ظرفی کاملا سربسته نگهداری کنید.

امتیاز به کالا
دیدگاه کاربران
نکات خرید عدس و 7 مورد از انواع آن

ثبت دیدیگاه به معنی موافقت با قوانین انتشار باطنی مارکت است.

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها