دسته کالاها
آیا می دانید سویا آجیلی چیست و مصرف آن چه تأثیری در سلامت افراد دارد؟
فهرست این مطالب
سویا آجیلی چیست
اولین امتیاز

برای دانستن این که سویا آجیلی چیست باید گفت که این دانه آجیلی از بو دادن دانه‌های سویا به دست ‌‌می‌آیند. سویا یکی از جایگزین‌های بسیار معروف برای گوشت است ولی از فواید دیگری نیز برخوردار بوده که شاید کم‌‌تر کسی به آن آشنایی داشته باشد. این محصول از تنقلاتی است که ارزش غذایی زیادی دارد و برخی مردم برای پذیرایی در شب نشینی‌ها همانند سایر آجیل ها آن را به کار ‌‌می‌برند و یا به عنوان یک میان وعده مغذی مصرف ‌‌می‌کنند.

افرادی که از رژیم‌های گیاه خواری پیروی ‌‌می‌کنند جهت تأمین پروتئین مورد نیاز بدن، آن را جایگزین گوشت کرده اند. امروزه این دانه گیاهی به علت ارزش غذایی زیاد و مقرون به صرفه بودن محبوبیت زیادی پیدا کرده است. این دانه‌های بو داده شده به صورت‌های بدون نمک و یا شور شده عرضه ‌‌می‌شوند. در طعم‌های متنوعی هم چون نمکی، فلفلی، لیمویی، سرکه‌‌‌ای و گلپر در بازار ‌‌می‌توان آن را مشاهده کرد.

آشنایی با دانه سویا

آشنایی با دانه سویا

قبل از این که بخواهیم شرح دهیم که سویا آجیلی چیست ابتدا باید با دانه آن آشنا شویم. این دانه گیاهی از خانواده نخودها بوده و در تهیه محصولات گوناگونی کاربرد دارد. آرد سویا، توفو، سس سویا، شیر سویا و روغن سویا از محصولاتی هستند که از آن به دست ‌‌می‌آیند. محصولاتی که از این دانه گیاهی حاصل ‌‌می‌شوند در دو گروه تخمیر شده و تخمیر نشده جای ‌‌می‌گیرند.

تخمیر شده‌ها انواع میزو، تمپه، ناتو و سویا سس هستند در حالی که تخمیر نشده‌ها شیر سویا، دانه‌های سبز سویا، توفو، جوانه‌ها و سویا آجیلی را شامل ‌‌می‌شوند. یکی از بهترین کاربردهای این دانه سالم که پروتئین فراوانی نیز دارد سویا آجیلی است. این محصول که از خواص فراوانی برخوردار است از تفت دادن دانه‌های سویا حاصل ‌‌می‌شود و به نام‌های لوبیا چینی و دانه روغنی نیز شهرت دارد.

ارزش غذایی سویا آجیلی چیست؟

این دانه سرشار از مقدار زیادی پروتئین، کلسیم، منیزیم، پتاسیم، فولات، ویتامین ث، آهن، فسفر و تیامین است. مواد مغذی که در 100 گرم از آن وجود دارد به شرح زیر هستند:

  • کالری: 141 کیلو
  • پروتئین: 12.35 گرم
  • چربی: 6.4 گرم
  • کربوهیدرات: 11.05 گرم
  • فیبر: 4.2 گرم

مواد مفیدی که در سویا وجود دارند از خواص فراوانی برای اعضای بدن برخوردارند که به چند نمونه از آن‌ها در این جا به طور مختصر اشاره خواهیم کرد.

مواد گیاهی ضروری

مولکول‌های فعالی نظیر توکوفرول، کاروتنوئید، ایزوفلاون، فسفولیپید و اوناسین در این آجیل وجود دارند که از فواید زیادی برای سلامتی بدن برخوردارند. ساختار ایزوفلاون‌ها مشابه با استروژن بوده و در پیش گیری از سرطان پستان، سرطان آندومتر و مشکلات یائسگی سودمند هستند.

پروتئین

اگر بخواهیم بدانیم میزان پروتئین سویا آجیلی چیست باید گفت که مقدار آن مشابه با پروتئین حیوانی برآورد شده است. این پروتئین گیاهی 9 نمونه از اسیدهای آمینه که برای داشتن ماهیچه و استخوان‌های سالم مورد نیاز هستند را در بر ‌‌می‌گیرد. جالب است بدانید که خواص پروتئین‌های گیاهی از نوع حیوانی بیش‌‌تر است زیرا انواع حیوانی موجب زیاد شدن کلسترول ‌‌می‌شوند در صورتی که نوع گیاهی موجب کاهش آن خواهد شد.

چربی‌های اشباع نشده

اکثر چربی موجود در سویا از نوع غیر اشباع است و تنها میزان 10 الی 15 درصد آن را چربی‌های اشباع شده تشکیل ‌‌می‌دهند. امگا 3 و امگا 6 دو نمونه از غیر اشباع‌ها بوده که کلسترولی در آن وجود ندارد و از این رو برای سلامت قلب بسیار سودمند هستند.

فیبر

در هر فنجان از این دانه آجیلی میزان 10 گرم فیبر یافت ‌‌می‌شود که جهت حفظ سلامت سیستم گوارشی و هضم بسیار مفید است.

پتاسیم

پتاسیم که وجود آن برای عملکرد مناسب فرآیندهای بدن ضروری است به میزان فراوانی در این خوراکی مغذی وجود دارد. ایجاد ضربان‌های قلب، کمک به سیستم عصبی و یاری کردن کلیه جهت جداسازی مواد مازاد برخی از فعالیت‌هایی هستند که با وجود پتاسیم کافی امکان پذیرند.

خواص سویا آجیلی چیست؟

خواص سویا آجیلی چیست

از بین بردن سلول‌های سرطانی

وجود مقدار زیاد آنتی اکسیدان در سویا در جلوگیری از رشد سلول‌های سرطانی بسیار مؤثر است. رادیکال‌های آزاد، سلول‌های سالم را به سلول‌های سرطانی تبدیل ‌‌می‌کنند. آنتی اکسیدان‌ها ‌‌می‌توانند این رادیکال‌های آزاد را از بین ببرند. تحقیقات نشان ‌‌می‌دهند که مصرف آن در پیش گیری از مبتلا شدن به سرطان‌های پروستات و پستان بسیار مؤثر است.

تنظیم قند خون

اگر بخواهیم بدانیم در تنظیم کردن قند خون نقش سویا آجیلی چیست باید گفت که آزمایشات انجام شده نشان ‌‌می‌دهند که ایزوفلاون موجود خطر ابتلا به دیابت را کاهش ‌‌می‌دهد زیرا قابلیت این را دارند که گیرنده‌های انسولین را زیاد کنند.

کمک به بارداری سالم

این دانه‌های آجیلی سرشار از ویتامین‌های خانواده ب و فولیک اسید هستند از این رو مصرف آن‌ها به خانم‌های باردار توصیه ‌‌می‌شود. وجود این مواد مغذی جهت جلوگیری از به وجود آمدن نقص در لوله‌های عصبی جنین بسیار حیاتی است.

کاهش مشکلات ناشی از یائسگی

در دوران یائسگی مقدار استروژن بدن کم شده که در نتیجه موجب افزایش میزان عرق، احساس گر گرفتگی و تغییرات خلق و خو خواهد شد. برای یافتن این که در کم کردن مشکلات یائسگی نقش سویا آجیلی چیست آزمایشاتی انجام شد. اثبات شد که ایزوفلاون‌های موجود در سویا در کم کردن عوارض ناشی از یائسگی نقش مؤثری دارند. این آزمایشات نشان ‌‌می‌دهند که خانم‌های یائسه در صورتی که  این دانه پرخاصیت را در برنامه غذایی خود قرار دهند به میزان 14 درصد میزان استروژن آن‌ها افزایش ‌‌می‌یابد.

تقویت استخوان‌ها

مطالعات صورت گرفته حاکی از این است که مصرف این دانه آجیلی در ترمیم کردن تراکم مواد معدنی موجود در استخوان‌ها اثر قابل توجهی دارد. این خوراکی منبعی غنی از زینک، مس، کلسیم، سلنیوم و منیزیم است. این مواد ‌‌می‌توانند در سرعت رشد بافت‌های استخوانی جدید، تقویت نمودن بافت موجود و تسریع در بازسازی استخوان بسیار کمک کننده باشند.

تسریع در کاهش وزن

پروتئین به مقدار فراوانی در آن موجود است از این رو با مصرف سویا آجیلی تا مدت زیادی فرد احساس سیری دارد. از طرف دیگر به دلیل کامل بودن این پروتئین، سطح کلسترول و تری گلیسیرید کم شده و به همین دلیل در پیش گیری از چاق شدن بیش از حد بسیار مؤثر است.

بهبود خواب

اگر بخواهیم بدانیم نقش منگنز در سویا آجیلی چیست باید گفت که وجود منگنز به داشتن خوابی آرام، عمیق، کافی، بدون استرس و بدون تشویش کمک خواهد کرد.

داشتن پوستی سالم

طبق آزمایشات صورت گرفته مواد گیاهی موجود در این دانه خوراکی ‌‌می‌توانند از پوست در مقابل اشعه UV حفاظت کنند. هم چنین این مواد از فواید ضد التهابی، آنتی اکسیدانی، تحریک کلاژن سازی و روشن کنندگی پوست برخوردارند.

ماهیت سویا آجیلی چیست؟

ماهیت سویا آجیلی چیست

این دانه‌ها در گروه حبوبات قرار داشته و جزء دانه‌های حبوباتی محسوب ‌‌می‌شوند. شاید برای شما جالب باشد که تفاوت آجیل و حبوبات را بدانید. حبوبات‌ها میوه‌های گیاهانی هستند که درون غلاف‌هایی قرار دارند و هر غلاف از چند دانه تشکیل شده است در حالی که آجیل ها میوه‌های درختانی هستند که هر دانه درون یک پوسته نسبتا سخت قرار دارد. منشأ این دانه گیاهی در آسیا است. افرادی که از رژیم‌های گیاه خواری پیروی ‌‌می‌کنند جهت تأمین پروتئین مورد نیاز بدن، آن را جایگزین گوشت کرده‌اند.

طریقه تولید سویا آجیلی چیست؟

دانه‌هایی که به طور کامل رسیده است را برای تهیه این محصول به کار ‌‌می‌برند. این دانه‌ها ابتدا چندین ساعت در آب خیسانده ‌‌می‌شوند تا مغزشان نرم شود. سپس آن‌ها را تفت داده و ادویه‌های مورد نظر را به آن اضافه ‌‌می‌کنند. این محصول به تنهایی یک غذای بسیار کامل است ولی ‌‌می‌توان آن را در ترکیب با سایر تنقلات سالم مانند آجیل و یا انواع سالادها مصرف کرد.

سخن آخر

پاسخ بسیاری از افراد به این پرسش که سویا آجیلی چیست این است که آن را به داشتن پروتئین فراوانش ‌‌می‌شناسند. در صورتی که این دانه گیاهی خواص بی نظیر دیگری نیز دارد که شاید کم‌‌تر کسی به آن آگاهی داشته باشد. امروزه از این دانه مقوی به دلایل خوشمزه بودن، ترد بودن و استفاده راحت استقبال فراوانی شده است. شاید یکی از دلایل محبوبیت آن این است که در طعم‌های گوناگونی در بازار عرضه ‌‌می‌شود و از این رو افراد با ذائقه‌های مختلف ‌‌می‌توانند آن را انتخاب کنند.

نکته جالب‌‌تر این که این دانه برخلاف اسمش از خانواده حبوبات بوده و در گروه نخودها قرار دارد و از خشکبار آجیلی محسوب نمی‌شود. در این مقاله به بررسی این که سویا آجیلی چیست پرداختیم و آن را از زوایای مختلف هم چون ارزش غذایی، نحوه تولید و خواص آن مورد بررسی قرار دادیم. امید است که توانسته باشیم با افزایش آگاهی بیش‌‌تر شما عزیزان شما را در انتخاب و خرید سویا آجیلی کمک کنیم.

امتیاز به کالا
دیدگاه کاربران
آیا می دانید سویا آجیلی چیست و مصرف آن چه تأثیری در سلامت افراد دارد؟

ثبت دیدیگاه به معنی موافقت با قوانین انتشار باطنی مارکت است.

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها