دسته کالاها
بیکینگ پودر چیست و چه تفاوت هایی با جوش شیرین دارد
فهرست این مطالب
بیکینگ پودر چیست
اولین امتیاز

بیکینگ پودر یک ترکیب ورآورنده شیمیایی است که در اغلب شیرینی جات و کیک‌ها به منظور پف کردن، کرکی شدن بافت و سبک شدن از آن استفاده می‌کنند. اما آیا اطلاعات کافی در مورد این که بیکینگ پودر چیست دارید؟ آیا می‌دانید انواع آن چیست و چگونه می‌توان نوع باکیفیت آن را تشخیص داد؟ درمورد ترکیبات، نحوه استفاده و جایگزین‌های این پودر آگاهی دارید؟ در این متن قصد داریم شما را با جزئیات این محصول آشنا کنیم تا بتوانید تمامی پاسخ‌های سوالاتتان را دریافت و با آگاهی کامل از این ماده استفاده کنید.

بیکینگ پودر چیست؟

این ماده که بکینگ پودر و یا پودر پخت نیز نامیده می‌شود یک ماده سفید رنگ شیمیایی است که در تهیه شیرینی و کیک نقش تخمیری دارد. هنگامی که به این محصولات افزوده شود موجب اسفنجی شدن، پف کردن و سبک شدن آن‌ها خواهد شد و در صورت عدم استفاده، هم زدن و به عمل آوردن خمیر زمان زیادی می‌گیرد و یک نفر به تنهایی نمی‌تواند آن را انجام دهد.

سؤالی که شاید در ذهن بسیاری از افراد مطرح شود این است که ترکیبات موجود در بیکینگ پودر چیست که موجب می‌شود زمان پخت شیرینی جات و کیک‌ها کاهش پیدا کند؟ یک ماده باز و یک اسید ضعیف آن را تشکیل می‌دهند. هنگامی که این اسید و باز با یک دیگر واکنش می‌دهند گاز دی اکسید کربن آزاد می‌شود. این گاز موجب حجم دادن خمیر خوراکی‌هایی نظیر شیرینی، نان، کیک، پنکیک و… خواهد شد.

ترکیبات بیکینگ پودر چیست؟

ترکیبات بیکینگ پودر چیست

همان گونه که گفتیم از واکنش اسید و بازی که در این پودر وجود دارد گاز دی اکسید کربن به وجود می‌آید. بنابراین در پاسخ به سؤال بیکینگ پودر چیست، می‌توان گفت که این محصول یک مولد گاز است. ماده بازی که معمولا در آن مورد استفاده قرار می‌گیرد جوش شیرین و یا بی کربنات سدیم است. از یک اسید خوراکی ضعیف نظیر سدیم اسید پیروفسفات، کرم تارتار، مونو هیدراته، اسید تارتاریک، اسید سیتریک و مونو کلسیم فسفات نیز به عنوان ماده اسیدی استفاده می‌کنند. ماده‌ای خنثی نیز که معمولا نشاسته گندم و یا ذرت است جهت جذب رطوبت و کمک به واکنش اسید و باز در ترکیب این ماده شیمیایی به کار می‌رود.

در تهیه محصولاتی نظیر کیک نقش بیکینگ پودر چیست؟

ترکیب اسید و باز با یک دیگر منجر به تولید گاز خواهد شد و برای این که پس از ترکیب شدن، بلافاصله واکنش ندهند از ماده خنثی استفاده می‌کنند. در نتیجه تا زمانی که آب با این پودر ترکیب نشود هیچ واکنشی صورت نمی‌گیرد. هنگامی که رطوبت به بیکینگ پودر برسد واکنش داده و دی اکسید کربن تولید می‌شود. این گاز در خمیر گیر کرده و همین عامل موجب پف کردن کیک خواهد شد. پس نقش ماده خنثی جذب رطوبت محیط و جلوگیری از واکنش اسید و باز در طول مدت نگه داری از این محصول است.

انواع بیکینگ پودر چیست؟

دو نوع تک واکنشه و دو واکنشه را داریم که به تک مرحله‌ای و دو مرحله‌ای نیز شناخته می‌شوند. تک واکنشه و دو واکنشه بودن به نوع نمک اسیدی که در تهیه آن به کار رفته است بستگی دارد. امروزه اغلب محصولاتی که در بازار وجود دارند از نوع دو واکنشه هستند. همان گونه که مشاهده کرده‌اید پف اصلی کیک هنگامی انجام می‌شود که درون فر قرار داشته و تحت حرارت است که این موضوع به دلیل دو واکنشه بودن پودر است.

 نوع تک واکنشه بیکینگ پودر چیست

در این نوع، واکنش در دمای اتاق صورت می‌گیرد یعنی بعد از ترکیب شدن مایع، تمام پفی که کیک نیاز دارد بلافاصله انجام خواهد شد. در صورتی که پس از ترکیب مواد، آن را سریعا درون فر قرار ندهید مقداری از گاز از داخل خمیر خارج شده و از این رو خمیر تخریب می‌شود.

نوع دو واکنشه بیکینگ پودر چیست

اگر از نوع دو واکنشه استفاده شده باشد هنگامی که مواد، درون فر و تحت حرارت قرار دارد مجددا گاز را آزاد می‌کند. تولید مجدد گاز باعث خواهد شد گازهایی که در حین فرآیند مخلوط کردن مواد تا زمان قرار گیری داخل فر رها شده بودند جبران شوند. در تهیه محصولاتی نظیر پنکیک، نوع دو واکنشه مناسب است زیرا این خوراکی پس از مخلوط کردن مواد بلافاصله تحت حرارت قرار نمی‌گیرد.

کاربردهای بیکینگ پودر چیست؟

این محصول برای ترد شدن بسیاری از غذاها به کار برده می‌شود. به عنوان مثال برخی جهت ترد کردن فلافل کمی از آن را با ادویه فلافل ترکیب می‌کنند. جدای از انواع کیک و شیرینی یکی از مواد اصلی در تهیه محصولاتی نظیر نودل، نان پیتزا و سایر نان‌های سریع پخت است. به غیر از فرآیند آشپزی می‌توان از این پودر همانند جوش شیرین در امور خانه داری نظیر بو زدایی و تمیز کردن استفاده کرد. ولی به دلیل قیمت بالاتری که نسبت به جوش شیرین دارد بهتر است جهت نظافت منازل از محصولات تاریخ گذشته استفاده کنید.

نحوه استفاده از بیکینگ پودر چیست؟

میزان این ماده باید دقیقا مطابق با دستورالعمل پخت محصول مدنظر باشد. به طور مثال اگر در پخت کیک از مقدار کم‌‌تری نسبت به دستورالعمل استفاده کنید کیک نرم و لطیفی را نخواهید داشت. در صورتی که بیش از مقدار گفته شده مصرف کنید در ابتدا کیک سریع پف کرده و سر ریز می‌شود و نهایتا پف کیک می‌خوابد. علاوه بر آن در طعم و مزه کیک نیز اثرات نامطلوبی می‌گذارد.

عامل مهم دیگر زمان استفاده از این پودر است. در صورتی که به موقع به سایر مواد اضافه شود مواد اسیدی و بازی به درستی واکنش داده و گاز مورد نیاز تولید خواهد شد. در اکثر دستورالعمل‌ها می‌گویند که ابتدا آن را با آرد مخلوط کرده و سپس الک کنید. این کار به این دلیل است که به درستی پخش شده و با سایر مواد ترکیب شود.

تفاوت‌های جوش شیرین و بیکینگ پودر چیست؟

تفاوت جوش شیرین و بیکینگ پودر چیست

نسبت مواد اسیدی موجود در مایع کیک مشخص می‌کند که در تهیه آن بایستی از جوش شیرین یا بیکینگ پودر استفاده شود. خمیرها عموما از مواد اولیه اسیدی برخوردارند به همین دلیل در صورتی که به میزان زیادی از بیکینگ پودر استفاده شود یک خمیر اسیدی تشکیل خواهد شد که در طعم نهایی کیک نیز تأثیر گذار است. اگر در ترکیبات یک خمیر مواد اسیدی وجود نداشته باشد و از جوش شیرین استفاده کنیم، اسید لازم برای واکنش جوش شیرین مهیا نیست و از این رو فرآیند ور آمدن خمیر به درستی صورت نمی‌گیرد. علاوه بر این وجود مواد قلیایی زیاد موجب تلخ شدن کیک خواهد شد.

اگر بخواهید بدانید تفاوت‌های جوش شیرین و بیکینگ پودر چیست باید گفت این دو پودر تفاوت‌هایی را با یک دیگر دارند که به طور خلاصه به آن‌ها اشاره می‌کنیم:

  • بیکینگ پودر از ترکیبات اسیدی و بازی تشکیل شده است که از طریق رطوبت و یا گرما دچار واکنش می‌شود. جوش شیرین یک ماده بازی است که جهت واکنش دادن، به ماده‌ای اسیدی نظیر آبلیمو، سرکه، ماست، عسل، آب مرکبات و… نیاز دارد.
  • از جوش شیرین در تهیه موادی استفاده می‌شود که برای پخت، نیاز به زمان طولانی ندارند ولی بیکینگ پودر را در آماده سازی محصولاتی که به زمان پخت زیادی نیاز دارند به کار می‌برند.
  • هر دو پودر طعم تلخی دارند که از مواد بازی موجود در آن‌ها نشأت می‌گیرد. بیکینگ پودر چون حاوی مواد اسیدی و بازی است تقریبا خنثی بوده و از تلخی ملایم‌‌تری برخوردار است. جوش شیرین به دلیل این که یک ماده بازی است تلخی زیادی دارد.
  • مقدار 140 میلی لیتر مایع به نصف تا یک قاشق مرباخوری جوش شیرین احتیاج دارد. مقدار 125 گرم آرد نیازمند یک قاشق مربا خوری بیکینگ پودر است.(هر قاشق مربا خوری حدودا 5 گرم است)
  • مدت زمان نگه‌داری جوش شیرین نامحدود است ولی بایستی آن را داخل ظرف درب بسته و در جایی خشک و خنک قرار داد. مدت زمان نگه‌داری بیکینگ پودر طبق همین شرایط 6 تا 12 ماه است.

روش نگه داری بیکینگ پودر چگونه است؟

برای دانستن این که بیکینگ پودر چیست و شیوه نگه داری آن به چه صورت است باید گفت کارایی این ماده با گذشت زمان کم خواهد شد و در صورتی که بسته بندی آن باز شود باید ظرف چند ماه آن را مصرف کرد. توصیه می‌شود قبل از این که بخواهید آن را به سایر مواد اضافه کنید در یک سوم فنجان آب داغ، نصف قاشق چای خوری از آن را بریزید. باید طی 10 تا 15 ثانیه شدیدا حباب بزند در غیر این صورت تاریخ انقضای آن گذشته است. در این حالت می‌توان از آن برای مصارف غیر خوراکی نظیر تمیزکاری و یا بو زدایی استفاده کرد. در صورتی که این محصول، داخل ظرف درب بسته و در جایی خشک و خنک نگه داری شود تا یک سال ماندگاری دارد.

بیکینگ پودر تقلبی چگونه است؟

برای این که بدانید بیکینگ پودر چیست و چگونه در آن تقلب می‌شود باید گفت از آن جایی که اسیدهای خوراکی قیمت تقریبا بالایی دارند برخی از تولید کنندگان از موادی مشابه با آن که از قیمت مناسب‌تری برخوردارند استفاده می‌کنند. یکی از آن‌ها زاج بوده که در واقع سولفات پتاسیم و آلومینیوم است. زاج از مواد استاندارد در تولید این محصول نیست ولی بسیاری از برندهایی که قیمت پایینی دارند از آن استفاده می‌کنند.

مورد بعدی که در تولید بیکینگ پودر مرغوب اهمیت دارد این است که موادی که در تهیه آن به کار می‌روند بایستی کاملا پودری و خشک بوده و رنگ، چسبندگی و بویی نداشته باشند. در این صورت در هنگام استفاده، از واکنش بین مواد، گاز مناسبی تولید خواهد شد. از این رو اگر قصد خرید این محصول را دارید آن را از فروشگاه‌های معتبر تهیه کنید تا علاوه بر کارایی مناسب ضرری برای سلامتی مصرف کنندگان نداشته باشد.

موارد احتیاط و منع مصرف بیکینگ پودر چیست؟

موارد منع مصرف بیکینگ پودر چیست

اگر داخل خوراکی‌هایی مانند شیرینی جات ، کیک‌ها و… استفاده شود هیچ گونه ضرری ندارد ولی در صورتی که به مقدار زیاد و یا به تنهایی مصرف شود با علائمی نظیر مسمومیت، اسهال، تشنگی، حالت تهوع و شکم درد خود را نشان می‌دهد. مصرف بیش از اندازه، نامتعارف و همیشگی آن موجب زخم معده و روده، تنبلی تخمدان، کم خونی، پوکی استخوان، فشار خون بالا، کاهش جذب ویتامین‌ها و تنش‌های عصبی می‌شود.

سخن آخر

در پاسخ به این سوال که بیکینگ پودر چیست باید گفت که این پودر یک مخمر است و از اصلی‌‌ترین مواد برای تهیه کیک، شیرینی و نان‌های سریع پخت محسوب می‌شود. این محصول نقش اساسی را در سبک شدن و یا اصطلاحا ور آمدن خمیر دارد. سه ماده اسید، باز و خنثی به نسبت‌های مخصوص با یک دیگر ترکیب شده و آن را به وجود آورده‌اند. باید بدانید که مارک‌های مختلفی از آن در بازار عرضه می‌شود که هر برند از ترکیبات مخصوص به خودش در تولید آن استفاده می‌کند.

نکته‌ای که در این جا اهمیت دارد نوع اسید استفاده شده در این محصول و مناسب بودن آن برای سلامتی بدن است بنابراین در صورتی که قصد خرید بیکینگ پودر را دارید سعی کنید آن را از فروشگاه‌های معتبر تهیه کنید تا از کیفیت محصول خریداری شده اطمینان داشته باشید. اکثر افراد با نام و کاربرد این ماده آشنایی دارند ولی کم‌‌تر کسی از ترکیبات، انواع، چگونگی نقش آن در تهیه محصولات مختلف و روش نگه داری آن آگاهی دارد. در این مقاله سعی کردیم اطلاعاتی را در مورد این که بیکینگ پودر چیست به همراه جزئیات آن با شما به اشتراک گذاریم تا بتوانید با آگاهی کامل‌‌تری این ماده را با کار ببرید.

امتیاز به کالا
دیدگاه کاربران
بیکینگ پودر چیست و چه تفاوت هایی با جوش شیرین دارد

ثبت دیدیگاه به معنی موافقت با قوانین انتشار باطنی مارکت است.

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها