دسته کالاها
13 مدل از بهترین خرماهای ایرانی پرخاصیت
فهرست این مطالب
بهترین خرما
5/5 - (1 امتیاز)

شناخت انواع بهترین خرما در خرید و مصرف این میوه مقوی کمک بسیاری می‌کند. خرما از گیاهان تک لپه ای و از گونه نخل‌ها است. میوه این درخت به صورت خوشه‌های بزرگ که از شاخه آویزان شده‌اند دیده می‌شود. پوست نازک، هسته ای محکم و مزه شیرینی دارد. شکل ظاهری برگ‌ها باریک و کشیده بوده و درخت آن ارتفاعی حدود 10 تا 20 متر دارد. بیش‌تر‌ کاشت این محصول در نیم کره شمالی انجام می‌شود. برخی کشورهای نیم کره جنوبی نیز به تولید آن مشغول هستند. ایران، عراق، پاکستان، عربستان و بقیه کشورهای حوزه خلیج فارس و نیز کشورهای شمالی قاره آفریقا و آمریکا به صورت انبوه بهترین خرما را تولید می‌کنند.

هنگامی‌که میوه درخت نرسیده باشد به آن خارک یا خرک و زمانی که به طور کامل نرسیده باشد رطب گویند. میزان قندی که رطب دارد نسبت به نوع رسیده کم‌تر‌ و میزان رطوبت آن بیش‌تر‌ است. خرما که از بهترین و با ارزش‌تر‌ین مواد غذایی است از گذشته‌های دور مورد استفاده قرار می‌گرفته و از با سابقه‌تر‌ین خوراکی‌های کاشته شده به حساب می‌آید.

در صدر تولید کنندگان اصلی بهترین خرما کشور مصر قرار دارد. ایران با تولیدی بالغ بر 1 میلیون تن در سال رتبه دوم را دارا است. رتبه‌های بعدی متعلق به کشورهای الجزایر، عربستان و عراق است. در کتب تاریخی موجود در دو قرن قبل، نام 25 نوع درخت خرما که در عراق و حوالی خرمشهر وجود داشته موجود است. امروزه حدود 3000 نوع در سراسر جهان کشف شده است که از این تعداد حدود 400 مدل به ایران تعلق دارد. استان‌های خوزستان، کرمان، سیستان و بلوچستان، هرمزگان، فارس و بوشهر  از بهترین کشت کنندگان اصلی این محصول هستند. این میوه در حالت کلی به 3 دسته خشک، نیمه خشک و تر تقسیم می‌شود.
در این مطلب 13 نمونه از بهترین خرماها به همراه جزئیاتشان ذکر خواهد شد.

پیارم

بهترین خرما پیارم

پیارم به دلیل دارا بودن کیفیت بالا و مقبولیت ظاهری مورد توجه کشورهای بسیاری قرار گرفته است. در گروه نیمه خشک‌ها قرار دارد. در مقایسه با سایر انواع صادراتی خود، تقاضای بیش‌تر‌ و قیمت بالاتری نیز دارد. کاشت این محصول در استان هرمزگان و روستای حاجی آباد به فراوانی صورت می‌گیرد. به دلیل مقاومت بالایی که نخل آن در مقابل شوری دارد اکثر باغات این شهرستان به تولید آن می‌پردازند.

پیارم به عنوان مرغوب‌تر‌ین و بهترین خرمای جهان شناخته شده است. از لحاظ ظاهری، پوسته رویی آن قهوه ای تیره بوده و به صورت کامل به گوشته چسبیده و از یک دیگر تفکیک نمی‌شوند. اکثر قند درون این میوه فروکتوز است و به همین دلیل سریع در بدن سوزانده می‌شود. در صورتی که یک بار این محصول را استفاده کنید به دلیل خوش طعم بودن و داشتن ظاهری شکیل، مشتری دائمی آن خواهید شد.

این محصول از بهترین خوراکی‌های جهان است که ارزش غذایی بسیار بالایی دارد. انواع مواد معدنی، قندی و پروتئینی به وفور در خرما پیارم یافت می‌شود. منبعی غنی از پروتئین، کربوهیدرات و مواد معدنی هم چون آهن و پتاسیم است. ویتامین‌های ث و آنتی اکسیدان به مقدار زیادی در آن وجود دارد. از خواص پرطرفدارترین و بهترین خرمای کشور می‌توان به بهبود میگرن اشاره کرد. مصرف آن توسط زنان باردار موجب زیاد شدن رشد نوزادان می‌شود. در رژیم‌های لاغری بسیار مؤثر است. کم خونی را درمان کرده و از مبتلا شدن به پوکی استخوان و آلزایمر جلوگیری می‌کند. خوردن آن در برطرف شدن یبوست بسیار مفید است.

کبکاب

کبکاب از بهترین خرماهایی است که در دسته تر قرار دارد. زمانی که در مرحله خارک بوده طعم تلخی داشته و به رنگ زرد است. این میوه در مرحله رطب نیز رنگ زردی دارد ولی در هنگام رسیدگی کامل قهوه ای تیره خواهد شد. به دلیل داشتن طعم تلخ در هنگام خارک بودن نمی‌توان آن را مصرف کرد و بایستی پخته و سپس خشک شود تا بتوان آن را مصرف کرد. بهبهان و دشتستان بهترین و معروف‌تر‌ین مناطق تولید کبکاب هستند.

این محصول به دلیل قیمت مناسب و طعم خوب متقاضیان زیادی در داخل کشور دارد. خرما کبکاب از پرفروش‌تر‌ین و بهترین خرما بوده که عرضه آن در بازار به شیوه پرس شده است و یا داخل سطل‌های مخصوصی قرار دارد. به دلیل داشتن مقدار شیره فراوانی که این میوه دارد نگه داری آن باید در دمای مناسب صورت گیرد در غیر این صورت باعث ‌تر‌ش شدگی آن خواهد شد. هنگامی‌که این محصول از نخلستان برداشت می‌شود آن‌ها را کنار هم قرار می‌دهند. با استفاده از دستگاه‌های مخصوصی تحت فشار قرار گرفته و پرس می‌شوند به صورتی که به طور کامل به یک دیگر می‌چسبند.

مضافتی

بهترین خرما مضافتی

بیش‌تر‌ین تولیدات داخلی خرما به نوع مضافتی اختصاص دارد. مقدار رطوبت آن در مقایسه با انواع دیگر بیش‌تر‌ بوده و از این رو بسیار خوش خوراک است. در کشور ما شهرهای شمالی و مرکزی طرفداران مضافتی بوده و به خرید آن علاقه زیادی نشان می‌دهند به همین دلیل اکثر مصرف داخلی نیز به این نواحی از کشور اختصاص دارد.

استان‌های کرمان و سیستان و بلوچستان مرکز عمده تولید رطب مضافتی هستند. بیش‌تر‌ین کشت محصول در شهرهای بم، بروات، سراوان و جیرفت صورت می‌گیرد. خرما مضافتی بم از بهترین خرما بوده که معروفیت زیادی در سراسر کشور دارد. به سه صورت خشک، نیمه خشک و تر در بازار عرضه می‌شود که نوع تر را با نام رطب مضافتی می‌شناسیم.

ویتامین‌های آ، ب، ث و ای، اسیدهای چرب امگا۶ و امگا۳، مواد معدنی مانند آهن، کلسیم، پتاسیم و فسفر، پروتئین، فیبر و آنتی اکسیدان به فراوانی در این میوه وجود دارد. به دلیل دارا بودن آهن فراوان در رفع کم خونی بسیار مؤثر است. وجود ویتامین ای از مبتلا شدن به بیماری‌های قلبی جلوگیری می‌کند. ویتامین آ موجود در آن برای عملکرد سیستم قلب و عروق بسیار مفید بوده و هم چنین از وقوع سکته‌های مغزی پیش گیری می‌کند. ویتامین ب موجب تقویت مغز شده و برای آرامش اعصاب مفید است.

دگلت نور

از مرغوب‌تر‌ین و بهترین خرما در سراسر جهان دگلت نور است که تجارت فراوانی نیز در آن صورت می‌گیرد. اصل و بهترین نوع آن مربوط به عراق بوده و در همه جای دنیا شناخته شده است. مناطق کشت خرما در جنوب کشور نیز این محصول را تولید می‌کنند. اخیرا به علت این که آب کارون شور است و این شوری به خاک‌های زمین‌های اطراف نیز رسیده از تولید آن در ایران کاسته شده است.

الجزایر، تونس و مراکش کشورهایی هستند که بیش‌تر‌ین مصرف این خرما را دارند. برخی از کشورهای اروپایی که عرب نشینان زیادی دارند مانند فرانسه، هلند، آلمان، ایتالیا، بلژیک، اسپانیا، انگلیس و سوئد از خریداران اصلی این خرما هستند. درواقع اکثر صادرات خرما دگلت نور به کشورهای عربی و اروپایی صورت می‌گیرد.

 شاهانی

شکل ظاهری شاهانی کشیده بوده که قسمت سر آن باریک می‌شود و به رنگ قهوه‌ای روشن است. شاونی، شونی و خورک شانی از اسامی‌ دیگر آن هستند. از بهترین خرمایی است که از جهرم استان فارس به دست می‌آید. در دسته نیمه ‌خشک‌ها قرار داشته ولی به صورت خشک هم استفاده می‌شود. این محصول، خوش رنگ بوده و میزان شیرینی آن زیاد است به همین علت محبوبیت بسیاری دارد. در مرحله خارک بودن طعم شیرینی دارد از این رو در حالت خارک نیز استفاده می‌شود.

سرشار از ویتامین‌های ب۱ و ب۲ بوده که در افزایش حافظه بسیار مؤثر هستند. ویتامین ب۶ موجود در آن به افزایش سوخت و ساز بدن کمک زیادی می‌کند. پروتئینی که در آن وجود دارد موجب شده مورد مصرف اکثر ورزشکاران قرار گیرد. صادرات خرما شاهانی به کشورهای مختلفی از جمله هند، افغانستان، پاکستان و روسیه صورت می‌گیرد. یکی از دلایل صادرات بالای آن میزان قند زیادی است که درون آن وجود دارد که موجب می‌شود در تهیه سرکه به کار رود.

زاهدی

بهترین خرما زاهدی

یکی از با اعتبارترین و بهترین خرما جهت صادرات، زاهدی یا قصب نام دارد. به دلایلی هم چون دارا بودن رنگ روشن، خوشمزه بودن و شیوه‌ نگه داری راحت بسیار محبوب بوده و از پرمصرف‌تر‌ین انواع خود است. از ویژگی‌های ظاهری آن این است که انتهای آن باریک بوده و ظاهر بیضی شکلی دارد. در گروه خشک‌ها قرار می‌گیرد. مصرف آن به صورت خارک بوده که زرد رنگ است. بهترین نوع زاهدی رنگ قهوه‌ای روشنی دارد.

صادرات فراوانی به کشورهای حوزه خلیج فارس، پاکستان و افغانستان دارد. کشورهای عراق و آمریکا نیز آن را تولید می‌کنند ولی با کیفیت‌تر‌ین آن در ایران و در شهرستان‌های قیر و کارزین و بوشهر برداشت می‌شود. به دلیل میزان قند بالا در تهیه مواد غذایی قندی و سرکه بسیار به کار برده می‌شود. خرما زاهدی نسبت به سایر بهترین خرماها قیمت پایینی دارد. به دلیل دارا بودن کلسیم بالا برای تقویت استخوان‌ها بسیار مفید است. فیبر فراوانی داشته و به همین علت به افرادی که بیماری‌های گوارشی دارند توصیه می‌شود آن را مصرف کنند.

استعمران صادراتی

خرما استعمران اکثرا در خوزستان تولید می‌شود. نام دیگر آن خرما سایر است. میزان قند موجود در آن زیاد بوده و در بین انواع خود از شیرین‌تر‌ین‌ها است. در گروه نیمه‌ خشک‌ها قرار دارد. به رنگ قهوه ای تیره و متمایل به سیاه بوده و هسته آن به گوشت چسبندگی کمی دارد. در طولانی مدت می‌توان آن را در دمای محیط نگهداری کرد و به علت شرایط نگه داری آسان، اکثر صادرات خرمایی که از ایران صورت می‌گیرد به آن اختصاص دارد. کشورهای آمریکای شمالی، روسیه و نیوزیلند از بهترین و اصلی‌تر‌ین خریداران آن هستند.

این محصول به دلیل داشتن قند زیاد و سلولز کم در سایر کشورها از محبوبیت زیادی برخوردار است. به دلیل دارا بودن قند فراوان افراد دیابتی باید در مصرف، حد اعتدال را رعایت کنند. در کارتن‌های لمینت ۵ کیلوگرمی و ۱۰ کیلوگرمی بسته بندی شده و صادر می‌شود. شهرستان شادگان استان خوزستان بیش‌تر‌ین میزان تولید بهترین خرما استعمران را دارا است. جالب است بدانید علی رغم محبوبیت زیادی که این محصول در خارج از کشور دارد در داخل کشور معروفیتی نداشته و میزان مصرف آن پایین است.

هلیله

هلیله در دسته خرماهای تر‌ قرار دارد و در هر سه مرحله خارک، رطب و رسیده مورد مصرف قرار می‌گیرد. سرشار از آهن و سایر مواد مغذی بوده و به همین دلیل استفاده از آن به عنوان میان وعده مقوی بسیار مفید است. انرژی بالایی داشته و از این رو با خوردن آن می‌توانید بخش زیادی از انرژی که برای فعالیت‌های روزانه نیاز دارید را تأمین کنید. به دلیل داشتن آهن فراوان مصرف آن به افرادی که دچار کم‌ خونی ناشی از فقر آهن هستند توصیه می‌شود. به بهبود دردهای مفصلی و یا درد کمر کمک زیادی می‌کند. شهرهای جهرم و جیرفت از تولیدکنندگان بهترین خرما هلیله هستند.

ربی

ربی از اصلی‌تر‌ین و بهترین خرمای سیستان و بلوچستان است. شهرستان‌های زابل، چابهار، سراوان و ایران شهر مراکز عمده تولید آن هستند. به نام پاکستانی نیز شناخته می‌شود. سایز کشیده و بزرگی داشته و گوشتی است. در هنگام رسیده شدن به رنگ مشکی بوده و با کیفیت‌تر‌ین نوع آن از زابل و ایران شهر برداشت می‌شود. میزان شیره در ربی زیاد بوده و دلیل معروفیت آن در سراسر دنیا زودرس بودن آن است. در دسته نیمه خشک‌ها قرار دارد. به دلیل نیمه خشک بودن قابلیت نگه داری در دمای محیط به صورت طولانی را نداشته و بایستی در محیط خشک و خنک نگهداری شود. میزان چسبندگی هسته به گوشت آن زیاد است.

به عقیده اکثر افراد خرما ربی قبل از نیمه خشک شدن بسیار خوش طعم بوده و از لحاظ طعم به نوع مضافتی برتری دارد. به علت تقاضای بالایی که در خرید یکی از پر تقاضاترین و بهترین خرماهای ایران وجود دارد این محصول قبل از زمان برداشت و هنگامی‌که یک الی دو ماه به برداشت باقی مانده فروخته می‌شود. این محصول در سراسر جهان با نام پاکستانی شناخته شده است از این‌رو میزان صادرات بالایی از کشور ما صورت نمی‌گیرد.

عسلی

بهترین خرما عسلی

نام دیگر آن رطب زرد بوده و رنگ روشنی دارد. عسلی از بهترین خرمایی است که در مرحله رطب بودن به رنگ زرد است و بعد از رسیدگی کامل به صورت قهوه‌ای روشن در می‌آید. از انواع زودرس بوده و به همین علت در همان مرحله رطب چیده می‌شود. پس از برداشت و بعد از مدت زمانی به رسیدگی کامل می‌رسد. در گروه ترها جای داشته و به دلیل بافت نرمی که دارد به راحتی در دهان حل می‌شود. به دلیل بافت نرم با فشار اندکی له می‌شود بنابراین بایستی در بسته بندی‌های مناسب روانه بازار شود. به دلیل تر بودن، شرایط نگه داری خاصی دارد و بایستی حتما آن را در یخچال قرار داد. زمان مصرف آن حداکثر هشت ماه است و در صورت نگه داری بیش‌تر‌، طعم ترشی پیدا می‌کند.

بهترین خرما عسلی در شهر خشت از توابع شهرستان کازرون برداشت می‌شود. این محصول بهترین و با ارزش‌تر‌ین مواد غذایی را دارد. پروتئین، انواع مواد قندی، انواع مواد معدنی و ویتامین‌هایی مانند آ، ب، ث و ای در این میوه مغذی وجود دارد. وجود ویتامین ب سبب آرامش اعصاب می‌شود. فسفر، پتاسیم و آهن فراوانی که در آن وجود دارد به بهبود بیماری‌های عصبی و کم خونی کمک شایانی می‌کند.

کلوته

کلوته در دسته خرماهای نیمه خشک قرار دارد. شهرستان جیرفت در کرمان از تولید کنندگان اصلی آن است. رنگ آن در ابتدا قرمز و از نظر ظاهری مشابه با نوع مضافتی است. این محصول در انواع مختلفی از بسته بندی‌ها و یا به حالت فله ای در بازار عرضه می‌شود. به نام‌‌های دیگری هم چون کلیته و یا کریته نیز شناخته می‌شود. از خصوصیات درخت آن این است که نخل‌های آن بسیار بلند بوده و ارتفاع زیادی دارند. مقدار شیره ای که در میوه این درخت وجود دارد متوسط است.

سایز درشتی داشته و بهترین خرما کلوته کشیدگی حدود ۲ تا ۴ سانتی متر را دارد. در کیفیت‌های متفاوتی در بازار عرضه می‌شود و به همین دلیل قیمت‌های متنوعی نیز برای آن وجود دارد. بیش‌تر‌ین مصرف آن در ماه رمضان بوده از این رو بالاترین قیمت سال را در این ماه دارد. به دلیل این که مواد معدنی و آلی زیادی در کلوته وجود دارد یک میان وعده مغذی محسوب شده و فرد با خوردن آن بخش زیادی از انرژی روزانه خود را تأمین می‌کند.

خاصویی

بهترین خرما خاصویی

از خوش طعم‌تر‌ین انواع خرما بوده که از لحاظ طعم به پیارم نیز برتری دارد و در عین حال دارای قیمت مناسب‌تر‌ی نیز است. بهترین خرمای خاصویی از بهبهان خوزستان برداشت می‌شود. اهالی شهر اصفهان از مصرف کنندگان اصلی آن در داخل کشور هستند زیرا با وجود اندازه کوچک آن به پیارم شباهت زیادی داشته و از خوش خوراک‌تر‌ین انواع خود است. در دسته تر قرار دارد. میزان شیره آن زیاد بوده و به همین علت شیره این محصول خرید و فروش بالایی دارد و آن را برای تهیه محصولات دیگر به کار می‌برند. شیرینی آن معمولی است و موجب زنندگی گلو نمی‌شود. به دلیل سایز کوچک، سه عدد خرما خاصویی معادل با یک عدد از سایر هم نوعان خود است.

آنتی اکسیدان زیادی داشته و به همین علت مصرف آن در پیش گیری از ابتلا به سرطان بسیار مؤثر است. به دلیل دارا بودن طبع بسیار گرم افرادی که مزاج گرم و خشکی دارند باید در مصرف این نوع از بهترین خرما حد اعتدال را رعایت کند ولی برای افراد سرد مزاج، مصلح بسیار مناسبی است. کشورهای عربی از خریداران اصلی این محصول هستند ولی صادرات به کشورهای اروپایی، آفریقایی و آمریکایی رونق چندانی ندارد.

برهی

به عقیده اکثر اهالی خوزستان برهی یا برحی از خوش طعم‌تر‌ین و بهترین خرماها است. مبدأ این محصول به کشور عراق باز می‌گردد. از انواع دیر رس بوده و رنگ زرد متمایل به قهوه‌ای دارد. بهترین نوع آن از شهرهای خوزستان، قصرشیرین، بندرلنگه، برازجان، سومار و دهلران به مقدار زیادی برداشت می‌شود. در مرحله خارک به رنگ زرد، در هنگام رطب به رنگ کهربایی و در رسیدگی کامل قهوه ای روشن بوده و در هر سه مرحله خارک، رطب و رسیدگی کامل قابل مصرف است. ظاهر بیضی و بافت نرمی دارد و در دسته انواع تر جای می‌گیرد. بسته بندی آن در کارتن‌های ۱ تا ۱۰ کیلوگرمی‌ انجام می‌شود. البته به تازگی بعضی از شرکت‌ها آن را در ظرف‌های پلاستیکی عرضه می‌کنند.

این میوه پوست ضخیمی دارد و با وجود چسبندگی هسته به گوشت به آسانی می‌توان آن را جدا کرد. به دلیل وجود رطوبت، نگه داری آن بایستی در دمای مناسب و خنکی صورت گیرد. برای کاشت درخت آن، به آب و هوای به خصوصی احتیاج است از این رو نمی‌تواند در اکثر مناطق کشت شود. به منظور رسیدگی میوه، هوای بسیار گرم و نیز  وزش بادهای شدید و گرم لازم است. همین ویژگی باعث شده خرما برهی از ارزشمند‌تر‌ین و بهترین خرمای صادراتی کشور باشد.

سخن آخر

یکی از مهم‌تر‌ین سؤالاتی که ذهن اکثر مردم را به خود معطوف کرده این است که بهترین خرما چیست و چه تفاوت‌هایی با یک دیگر دارند. در این مطلب سعی کردیم اشاره کوتاهی به ۱۳ مورد از بهترین و پرفروش‌تر‌ین انواع این میوه بهشتی کنیم. با هدف این که نقش کوتاهی در انتخاب‌های شما عزیزان در این محصول داشته باشیم.

شکل ظاهری، نحوه عرضه، خشک بودن یا‌ تر‌ بودن، مناطق تحت کشت و بازار داخلی و خارجی در هر مورد به صورت اجمالی بررسی شد. دریافتیم که ایران سهم عمده ای در تولید این محصول در جهان را در اختیار دارد و سالانه انواع مختلف آن را به سراسر جهان عرضه می‌کند. استان‌های خوزستان، هرمزگان، بوشهر، فارس، کرمان و سیستان و بلوچستان بیش‌تر‌ین برداشت و عرضه خرما را به خود اختصاص داده‌اند.

امتیاز به کالا
دیدگاه کاربران
13 مدل از بهترین خرماهای ایرانی پرخاصیت

ثبت دیدیگاه به معنی موافقت با قوانین انتشار باطنی مارکت است.

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها