دسته کالاها
3 نمونه از پرتقاضاترین برندهای ویفر و بیسکویت خارجی
فهرست این مطالب
بهترین ویفر و بیسکویت خارجی
اولین امتیاز

داشتن اطلاعاتی راجع به انواع ویفر و بیسکویت خارجی کمک ‌‌‌می‌کند که هر فرد متناسب با سلیقه، ذائقه و کاربرد مدنظر، محصول مورد نیاز خود را انتخاب کند. ویفرهای خارجی مارک در بسته بندی‌‌های تک نفره موجود هستند که همین امر موجب شده یکی از بهترین گزینه‌‌ها جهت پذیرایی در میهمانی‌‌ها به شمار آیند. این بیسکویت ها از طعم بی نظیری برخوردار بوده و به عنوان یک میان وعده مناسب ‌‌‌می‌توان از آن‌‌ها استفاده کرد. اکثر آن‌‌ها از ابعاد مناسب و وزن سبکی برخوردارند از این رو تعداد بیش‌‌‌تری از آن‌‌ها در یک کیلو جای ‌‌‌می‌گیرد و به همین دلیل مقرون به صرفه هستند. در انواع مختلفی از برندها در بازار عرضه ‌‌‌می‌شوند که همگی آن‌‌ها کیفیت بالایی را دارند. در این مقاله سعی داریم شما را با ماهیت و ویژگی‌‌های این خوشمزه‌‌های شیرین و برخی از برندهای مطرح ویفر و بیسکویت خارجی آشنا کنیم.

شاید بتوان ادعا کرد که تمامی انسان‌‌ها بیسکویت را مصرف ‌‌‌می‌کنند. این محصولات از تنوع بسیاری برخوردارند. انواع ویفر و بیسکویت خارجی در سایزهای کوچک و بزرگ و با بافت نرم و یا ترد وجود دارند. در طعم‌‌های میوه‌‌‌‌ای، کره‌‌‌‌ای، شکلاتی، با مغزهای گوناگون، عسل و شمار زیادی از طعم‌‌های دیگر یافت ‌‌‌می‌شوند که خوردن هر یک از آن‌‌ها لذت مخصوص به خود را دارد. افراد در ملل مختلف از ذائقه‌‌های گوناگونی برخوردارند. با این حال تعداد معدودی از خوراکی‌‌ها مورد پسند جمعیت 8 میلیاردی جهان است. یکی از این خوراکی‌‌های محبوب و دوست داشتنی بیسکویت ها هستند.

ویفر به نوعی از شیرینی‌‌های بیسکویتی گفته ‌‌‌می‌شود که به وسیله کنار هم قرار گرفتن لایه‌‌های بسیار نازک و تردی به وجود آمده اند. عموما لایه‌‌هایی از کرم و یا موادی ترکیب شده از مخلوط خامه و میوه را برای ایجاد تنوع در طعم به کار ‌‌‌می‌برند. این مخلوط کرمی آماده شده در بین لایه‌‌های ویفر قرار ‌‌‌می‌گیرد. سپس آن‌‌ها را برش داده و این خوشمزه‌‌های محبوب تولید ‌‌‌می‌شوند.

مزیت‌‌های ویفر و بیسکویت خارجی نسبت به محصولات ایرانی

مواد تشکیل دهنده، نحوه مخلوط کردن مواد و فرآیند پخت از عواملی هستند که بر بافت، ساختار و کیفیت انواع ویفر و بیسکویت خارجی تأثیر به سزایی ‌‌‌می‌گذارند. برخی از موادی که در تولید این شیرینی‌‌ها مورد نیاز هستند عبارتند از آرد، شکر، روغن، کره، تخم مرغ، طعم دهنده‌‌ها و حجم دهنده‌‌ها. در این میان شکر، آرد و روغن از مواد اصلی در تهیه آن‌‌ها هستند. عوامل گوناگونی موجب ‌‌‌می‌شوند بافت، رنگ، طعم و مرغوبیت نهایی با یک دیگر تفاوت داشته باشد.

یکی از این عوامل این است که از مواد اولیه با کیفیت استفاده شود. عامل بعدی مهارت داشتن در زمان اضافه کردن هر ماده و نحوه مخلوط کردن آن‌‌ها با یک دیگر است. در تهیه و آماده سازی ویفر و بیسکویت خارجی از بهترین، تازه‌‌‌ترین و مرغوب‌‌‌ترین مواد اولیه استفاده ‌‌‌می‌شود. به دلیل دارا بودن تجهیزات و دستگاه‌‌های مجهز و استاندارد و داشتن تمامی امکانات و استانداردهای لازم، این محصولات خارجی در بالاترین سطح کیفی تولید ‌‌‌می‌شوند. چندین ویژگی وجود دارد که برای تشخیص کیفیت باید آن‌‌ها را در نظر گرفت. این ویژگی‌‌ها عبارتند از:

بافت

داشتن حالت ورقه ورقه‌‌‌‌ای، دارا بودن پیوستگی و یکنواخت بودن. این ویژگی در برندهای خارجی به وضوح قابل مشاهده است.

حجم و تراکم

هر چه میزان تراکم کم‌‌‌تر باشد حجم محصول بیش‌‌‌تر خواهد شد و به همین دلیل تردی افزایش ‌‌‌می‌یابد. ویفر و بیسکویت خارجی از میزان تردی مناسبی در هنگام خوردن برخوردار است به گونه‌‌‌‌ای که فرد هنگام گاز زدن، حسی همراه با تردی و نرمی را خواهد داشت.

طعم دهنده‌‌ها

طعم دهنده ها

اکثر طعم دهنده‌‌ها نسبت به گرما حساسیت زیادی دارند. در هنگام فرآیند پخت بایستی از طعم دهنده‌‌ها و مواد تشکیل دهنده محافظت مناسبی صورت گیرد تا به بافت آن صدمه‌‌‌‌ای وارد نشود. برندهای خارجی در طی مراحل آماده سازی استانداردهای لازم را رعایت کرده و بنابراین از بالاترین کیفیت بافت برخوردار هستند.

میزان رطوبت

یکی از مواردی که بر مرغوبیت ویفرها تأثیر قابل توجهی دارد مناسب بودن میزان رطوبت است. در حین فرآیند تولید، خمیر آماده شده نباید رطوبت بیش از حدی را داشته باشد. در هنگام گاز زدن ویفر و بیسکویت خارجی میزان رطوبت مناسب آن به خوبی در زیر دندان احساس ‌‌‌می‌شود.

یکنواختی رطوبت

مقدار رطوبت در سراسر محصول بایستی یکنواخت باشد. از این رو در هنگام پخت و در مرحله خنک سازی به میزان گرما و زمان کافی و مناسبی احتیاج داریم. رعایت همین امر باعث ‌‌‌می‌شود محصولات بعد از بسته بندی ترک نخورند. برندهای خارجی با در نظر گرفتن این موضوع از یکپارچگی کامل برخوردار هستند.

این موارد برخی از نکات کلی بود که رعایت آن بر کیفیت محصولات تأثیر زیادی ‌‌‌می‌گذارد. سالانه چندین تن واردات ویفر و بیسکویت خارجی در کشور ما صورت ‌‌‌می‌گیرد که بخشی از آن به محصولات پذیرایی اختصاص دارد. فروشندگان در صدد هستند که محصولاتی با کیفیت و مطابق با میل و ذائقه مردم به آن‌‌ها عرضه کنند. ذکر این نکته ضروری است که یک بیسکویت خوب بایستی از شرایط زیر برخوردار باشد:

  • دارا بودن بسته بندی شکیل و زیبا
  • داشتن مجوزهای لازم
  • برخوردار بودن از استانداردهای لازم

ویفر و بیسکویت خارجی تمامی این شرایط را دارا است و به علت کیفیت بالا و طعم بی نظیر توجه بسیاری از مردم را به خود جلب کرده است.

برخی از برندهای مطرح ویفر و بیسکویت خارجی

انواع مختلفی از این محصولات خارجی که در بازارهای جهانی وجود دارند در بازار داخلی نیز عرضه ‌‌‌می‌شوند. در این میان برخی از برندهای مطرح محبوبیت بسیاری داشته و مورد استقبال اکثر مردم قرار گرفته اند که در این جا چند نمونه از آن‌‌ها را ذکر خواهیم کرد.

1) زیموپوک Xymopok

آکوند از بزرگ‌‌‌ترین شرکت‌‌های تولید شیرینی و شکلات است که یکی از برندهای این شرکت، زیموپوک نام دارد. این شرکت فعالیت خود را از سال ۱۹۴۷ آغاز کرد و امروزه مورد استقبال زیادی در بازارهای جهانی قرار گرفته است. دارا بودن بالاترین سطح تکنولوژی و پیش رو بودن در تولید تنقلات در روسیه از ویژگی‌‌های بارز آن هستند. تقریبا ۵۰ خط تولید گوناگون در کارخانه‌‌های آکوند به تولید انواع کوکی، شکلات، ویفر و بیسکویت ‌‌‌می‌پردازند و جمعا حدود ۳۰۰ محصول را تولید ‌‌‌می‌کنند.

آکوند یک شرکت با رویکردی نوآورانه است که توانسته انواع محصولات را با بالاترین سطح استاندارد روانه بازار کند. در تهیه محصولات از ترکیبات نوآورانه و تازه‌‌‌‌ای استفاده شده که همین عامل موجب محبوبیت جهانی آن شده است. در ادامه برخی از ویفرهای پرطرفدار و خوشمزه این شرکت را معرفی خواهیم کرد.

ویفر شیری روسی زیموپوک Xymopok

ویفر شیری روسی زیموپوک Xymopok

این محصول از طعم منحصر به فرد و کیفیت بالایی برخوردار است که با تست تنها یک عدد، طرفدار آن خواهید شد. جهت پذیرایی در میهمانی‌‌ها و محل کار ‌‌‌می‌توان آن را به کار برد. علاوه بر آن به صورت تنقلات و میان وعده‌‌‌‌ای سرشار از انرژی ‌‌‌می‌توان این محصولات روسی را مصرف کرد. یکی از انواع ویفر و بیسکویت خارجی محبوب و با کیفیت است.

ترکیباتی که در تهیه این بیسکویت خوش طعم به کار برده شده عبارتند از: آرد، روغن، سیروپ، شکر، قند انورت، نمک، لیستین، شیر خشک و امولسیفایر. در تهیه ویفر شیری روسی زیموپوک از مواد اولیه طبیعی استفاده شده و داشتن لایه‌‌های کرم شکلات شیری طعم بی نظیری به آن داده است. در طعم‌‌های دیگری نیز در بازار عرضه می‌شود که به نام‌‌های ویفر بستنی روسی زیموپوک، ویفر پنیری روسی زیموپوک، ویفر کاپوچینو روسی زیموپوک و ویفر شکلاتی با مغز بیسکویت روسی زیموپوک در بازار شناخته ‌‌‌می‌شوند.

ویفر پروتئینی اوتامو با روکش شکلاتی Otaomu

ویفر پروتئینی اوتامو با روکش شکلاتی Otaomu

این محصول متعلق به برند آکوند از کشور روسیه است. از محتویات آن به کارامل، خامه و شیر ‌‌‌می‌توان اشاره کرد. بین این نوع ویفر و بیسکویت خارجی حاوی بادام زمینی بوده و دو طرف آن را روکشی از شکلات احاطه کرده است. هر عدد از آن تقریبا ۳۸ تا ۴۰ گرم وزن دارد. ۱۰۰ گرم از ویفر پروتئینی اوتامو با روکش شکلاتی ارزش غذایی برابر با 7.5 گرم پروتئین، ۲۸ گرم چربی، ۶۰ گرم کربوهیدرات و ۵۱۹ کیلوکالری انرژی دارد.

از محصولات دیگر آن می‌توان به ویفر پروتئینی اوتامو با روکش بادام زمینی اشاره کرد. در نوع بادام زمینی، خامه، شیر و کارامل بین ویفر وجود دارد. یک طرف محصول با روکش شکلات و سمت دیگر با روکشی از بادام زمینی و برنجک پوشانده شده است. هر عدد از آن وزنی معادل ۳۸ الی ۴۰ گرم دارد. ۱۰۰ گرم از آن از ارزش غذایی معادل با 8.5 گرم پروتئین، ۲۶ گرم چربی، ۵۵ گرم کربوهیدرات و ۴۸۸ کیلوکالری انرژی برخوردار است. خوردن تنها یک عدد از این محصول پروتئینی ‌‌‌می‌تواند انرژی که یک فرد برای چندین ساعت به آن نیاز دارد را تأمین کند. بنابراین یکی از بهترین گزینه‌‌ها برای انتخاب یک میان وعده خوشمزه محسوب خواهد شد.

2) رشن Roshen

شرکت رشن فعالیت خود را از سال ۱۹۹۶ آغاز کرده است. با بهره گیری از برترین علم و تکنولوژی روز و استفاده کردن از باکیفیت‌‌‌ترین مواد و مخلوط سازی آن‌‌ها بهترین ترکیب‌‌های ویفر و بیسکویت خارجی را تولید می‌کند. رشن از بزرگ‌‌‌ترین کارخانه‌‌ها در تولید شیرینی و بیسکویت های متنوع است. حدود ۳۲۰ محصول مختلف شامل انواع پاستیل، کیک، شکلات، کارامل، ویفر و بیسکویت را تولید ‌‌‌می‌کند. بالغ بر ۴۵۰ هزار تن در سال میزان تولید این شرکت است.

رشن در فهرست ۱۰۰ شرکت برتر در زمینه شیرینی و شکلات قرار دارد. محصولات رشن به کشورهای مختلفی نظیر آلمان، کانادا و آمریکا نیز صادر می‌شود و برخی از کشورها با نظارت این کارخانه به تولید محصولات رشن اقدام کرده‌اند. محصولات رشن در ایران معروف بوده و طرفداران زیادی دارند و به همین دلیل واردات آن در کشور ما نیز به میزان زیادی صورت ‌‌‌می‌گیرد.

ویفر جانی کراکر شکلاتی رشن Johnny Krocker

ویفر جانی کراکر شکلاتی رشن Johnny Krocker

در این محصول پنج لایه ویفر خوشمزه، نازک و نرم وجود دارد. روکشی از خامه شکلاتی بین این لایه‌‌ها را پوشانده و طعم شیرین و دلچسبی به آن داده است. سطح بیرونی لایه‌‌ها به وسیله شکلات خالص احاطه شده اند. در هنگام گاز زدن، شکسته شدن این لایه‌‌های ترد را در بین دندان‌‌ها احساس ‌‌‌می‌کنیم که نشان از کیفیت بالای این نوع ویفر و بیسکویت خارجی دارد. برخی از موادی که در تهیه آن به کار برده ‌‌‌می‌شوند عبارتند از: کاکائوی خالص، آرد گندم، روغن گیاهی، پودر خامه شکلاتی، شکر و روغن نارگیل.

این مواد که از کیفیت بالایی برخوردارند به وسیله برترین تکنولوژی روز دنیا ترکیب شده و بهترین ویفر جانی کراکر شکلاتی رشن عرضه ‌‌‌می‌شود. در طعم دیگری نیز در بازار وجود دارد که به نام ویفر جانی کراکر شیر شکلات رشن معروف است. این شیرینی دوست داشتنی گزینه‌‌‌‌ای عالی برای پذیرایی و یا میان وعده در کنار یک فنجان قهوه یا چای است.

3) نستله Nestle

نستله یک شرکت سوئیسی است که در زمینه بین المللی فعالیت دارد. به نام بزرگ‌‌‌ترین شرکت در صنعت غذایی جهان از نظر تولید و درآمد شناخته شده است. برای سالیان زیادی یکی از برترین برندهای جهانی لقب گرفته و زیر برندهای مشهور و پرطرفداری را مانند نسکافه دارد. برخی از محصولات نستله انواع غذای کودک، آب معدنی، قهوه و چای، لبنیات، غذای منجمد، صبحانه‌‌های بسته بندی شده، شکلات، بستنی و ویفر و بیسکویت هستند. درآمد سالیانه زیربرندهایی که به این شرکت تعلق دارند به بیش از یک میلیارد دلار ‌‌‌می‌رسد. از معروف‌‌‌ترین این زیر برندها ‌‌‌می‌توان نسکافه، سرلاک، نسپرسو، کیت کت، نسکوئیک و اسمارتیز را نام برد.

کیت کت Kit Kat

کیت کت Kit Kat

در حدود ۸۰ سال قبل شکلات‌‌های کیت کت با نام رونتری در سطح بین اللمللی شناخته ‌‌‌می‌شدند. در سال ۱۹۸۸ شرکت نستله شرکت رونتری را خریداری و کنترل کیت کت را در سطح بین المللی به دست گرفت. پیش از آن بین رونتری و شرکت‌ آمریکایی هرشیز تفاهماتی صورت گرفته بود به این معنا که مجوز تولید این شکلات را در آمریکا داشته باشد. از این رو هنگامی که نستله در حال تولید kit kat بود این شرکت آمریکایی نیز به تولید کیت کت در آمریکا مشغول بود.

در کشورهای مختلف جهان اندازه و تعداد قطعه‌‌های شکلات کیت کت که از پرطرفدارترین ویفر و بیسکویت خارجی هستند با یک دیگر تفاوت دارد. به طور مثال در ژاپن در سایز نصف انگشت و در استرالیا تا ۱۲ تکه هم ‌‌‌می‌توان آن را یافت. در سال 1996 نخستین کیت کت با طعمی متفاوت تولید شد. عرضه این محصول که طعم پرتقالی داشت در بریتانیا صورت گرفت. استقبال مردم از آن موجب شد که در طعم‌های مختلفی مانند نعنایی و کارامل نیز روانه بازار شود. نوع معروف چانکی که به کیت کت یک انگشتی گنده مشهور است در سال 1999 تولید شد. در سال 2006 این محصول با طعم شکلات تلخ ارائه شد و به دنبال آن تقاضای فراوانی از آن صورت گرفت. نوآوری‌ها در تولید این شکلات محبوب ادامه دارد و آخرین محصولاتی که به جهان عرضه شده‌اند نوع سفید و نوع خامه و کوکی هستند.

برخی از مواد تشکیل دهنده آن شکر، شیر خشک بدون چربی، کره کاکائو، آرد گندم، کاکائو و چربی‌‌های گیاهی هستند. ارزش غذایی این خوشمزه پرطرفدار در هر ۱۰۰ گرم از آن عبارت است از ۵۲۰ کیلوکالری، 63.64 گرم کربوهیدرات، 6.24 گرم پروتئین، 27.84 گرم چربی، 53.96 گرم قند، 9 گرم کلسترول، 1.9 گرم فیبر و 1.1 گرم آب. این بیسکویت با بسته بندی قرمز و منحصر به فرد خود نزد همگان شناخته شده و از برندهای مطرح در صنعت شکلات سازی است. طعم دلپذیر همراه با انرژی که این محصول دوست داشتنی دارد آن را به یک میان وعده لذت بخش در کنار چای و قهوه تبدیل کرده است.

سخن آخر

انواع مختلفی از ویفر و بیسکویت خارجی به کشور ما وارد می‌شود. در این میان برخی از آن‌‌ها از محبوبیت بیش‌‌‌تری برخوردار بوده و مورد استقبال بسیاری از مردم قرار گرفته اند. آشنایی با انواع برندها و محصولات ارائه شده توسط آن‌‌ها ‌‌‌می‌تواند در خرید این خوراکی‌‌های شیرین سودمند باشد. بسته بندی‌‌های تک نفره علاوه بر استفاده راحت‌‌‌تر آن‌‌ها را به گزینه‌‌‌‌ای مناسب جهت پذیرایی تبدیل کرده است.

علی رغم این که این محصولات خارجی از قیمت بالاتری نسبت به انواع ایرانی برخوردار هستند ولی به دلیل دارا بودن کیفیت بسیار بالا و طعم دلپذیر و خاص مورد توجه اکثر مردم قرار گرفته‌اند. در این متن سعی کردیم که شما را با تعدادی از پرطرفدارترین محصولات خارجی، کشور سازنده و ارزش غذایی آن آشنا کنیم. هر فرد با خرید ویفر و بیسکویت خارجی و مصرف آن بی شک طرفدار این محصولات خواهد شد.

امتیاز به کالا
دیدگاه کاربران
3 نمونه از پرتقاضاترین برندهای ویفر و بیسکویت خارجی

ثبت دیدیگاه به معنی موافقت با قوانین انتشار باطنی مارکت است.

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها