دسته کالاها
خوشمزه ترین و پرطرفدارترین انواع پسته ایرانی که محبوبیت جهانی دارند
فهرست این مطالب
انواع پسته
اولین امتیاز

شاید برای شما جالب باشد که بدانید عوامل مختلفی بر نام گذاری انواع پسته تأثیر ‌‌می‌گذارند. عواملی نظیر کیفیت، رنگ مغز، رنگ پوسته، طعم، سایز و تیرگی و روشنی موجب ‌‌می‌شوند که پسته ها به اسامی مختلفی نام گذاری شوند. مورد دیگری که برقیمت این خوشمزه مقوی هم اثر دارد منطقه تولید آن است. به طور مثال محصولات دامغان از لحاظ طعم بی نظیر و چربی زیاد زبان زد هستند. شهرت محصولات قزوین به دلیل سبز بودن رنگ مغز است. طعم، قرمزی مغز و رنگ روشن پوسته باعث شده اند پسته رفسنجان از جایگاه ویژه‌‌‌ای برخوردار باشد.

موارد ذکر شده موجب ‌‌می‌شوند که تنوع زیادی در انواع پسته وجود داشته باشد. از این میان برخی رواج بیش‌‌تری دارند و بعضی آن‌ها جهت صادرات به کار ‌‌می‌روند. مهم‌‌ترین ارقام، کله قوچی، اکبری، فندقی و احمد آقایی هستند. هر فرد جهت خریدی مطابق با ذائقه، نوع کاربرد و صرفه اقتصادی بایستی اطلاعاتی راجع به ارقام مختلف داشته باشد. در این جا ما قصد داریم برای آشنایی بیش‌‌تر شما عزیزان انواع پسته را از جهات مختلف مورد بررسی قرار دهیم.

روش‌های گوناگون تقسیم بندی انواع پسته

روش‌های تقسیم بندی متفاوتی برای انواع پسته وجود دارد. یک روش تقسیم بندی بر حسب ظاهر است که بر طبق این روش پسته ها در دو گروه فندقی و بادامی قرار ‌‌می‌گیرند. در گروه بادامی رقم‌هایی نظیر سفید نوق، احمد آقایی و اکبری و در گروه فندقی رقم‌هایی مانند اوحدی و کله قوچی جای دارند. تقسیم بندی بعدی براساس زمان گل دهی است که ارقام مختلف به 3 دسته دیر گل، متوسط گل و زود گل تقسیم ‌‌می‌شوند. برطبق این روش، اکبری و قزوینی دیر گل،  بادامی زرند، احمد آقایی و اوحدی متوسط گل و کله قوچی و سفید نوق زود گل هستند. طبقه بندی بعدی بر حسب زمان رسیده شدن محصولات است. 5 گروه خیلی زودرس، زودرس، متوسط رس، دیررس و خیلی دیررس را در این روش خواهیم داشت که زمان برداشت و محصولاتی را که شامل ‌‌می‌شوند به صورت زیر است:

  • دسته خیلی زودرس: برداشت تا 31 مرداد (قزوینی خیلی زودرس)
  • دسته زودرس: برداشت 1 تا 10 شهریور (قزوینی زودرس و اوحدی)
  • دسته متوسط رس: برداشت 11 تا 20 شهریور (شاه پسند دامغان، کله قوچی و خنجری)
  • دسته دیررس: برداشت 21 تا 31 شهریور (اکبری و احمد آقایی)
  • دسته خیلی دیررس: برداشت 1 تا 10 مهر (جندقی و ابراهیمی)

در این مقاله انواع پسته را از لحاظ ظاهری طبقه بندی ‌‌می‌کنیم.

طبقه بندی انواع پسته بر طبق ظاهر

پسته فندقی

انواع پسته فندقی

فندقی از معروف‌‌ترین انواع پسته بوده که به اوحدی نیز معروف است. دلیل نام گذاری آن داشتن ظاهر گرد و شبیه به فندق است که در جهان Rond که به معنای گرد است شناخته ‌‌می‌شود.‌‌می‌توان گفت استان‌هایی که به کشت انواع پسته ‌‌می‌پردازند، فندقی را نیز کشت ‌‌می‌کنند که از جمله آن‌ها ‌‌می‌توان به استان‌های کرمان، خراسان رضوی، مرکزی، یزد، قزوین، فارس و تهران اشاره کرد. با این حال کرمان را باید قطب کشت پسته فندقی دانست. اوحدی و کله قوچی از شناخته شده‌‌ترین محصولات فندقی هستند که از کله قوچی صادرات فراوانی صورت ‌‌می‌گیرد. برداشت این ارقام در میانه شهریور ماه است که ‌‌می‌توان نوع تازه آن را نیز در همین ایام خریداری کرد.

پسته بادامی

محصول اصلی که در این گروه قرار ‌‌می‌گیرد پسته بادامی زرند بوده که  منشأ آن شهرستان زرند استان کرمان است. از ارقام دیگری که در این گروه جای دارند ‌‌می‌توان به سفید نوق، احمد آقایی و اکبری اشاره کرد. بیش‌‌ترین برداشت پسته بادامی از استان خراسان صورت ‌‌می‌گیرد ولی استان‌های یزد و کرمان نیز به کشت آن ‌‌می‌پردازند.

واحد اندازه گیری انواع پسته

این محصولات از طریق واحد انس سنجیده ‌‌می‌شوند. اندازه گیری سایز کاری تخصصی است؛ با این وجود دانستن کلیاتی راجع به این امر خالی از لطف نیست. خوب است بدانید که هر چه میزان عدد انس کم‌‌تر باشد محصول درشت‌‌تری خواهیم داشت و باالطبع هر چه عدد انس بیش‌‌تر باشد محصول ریز‌‌تر خواهد بود. طبیعتا تمامی دانه‌ها یک شکل و اندازه نبوده و از این رو اندازه گیری را در یک محدوده بررسی ‌‌می‌کنند. به طور مثال سایز نوع اکبری که از ارقام درشت بوده  در محدوده 22 الی 24 انس قرار دارد.

طریقه سایز بندی انواع پسته

اگر بخواهیم به زبان ساده نحوه سایز بندی بر حسب انس را شرح دهیم باید گفت که در ابتدای کار مقدار 142.5 گرم از نمونه یک محصول را جدا ‌‌می‌کنند. در مرحله بعد آن‌ها را در گروه‌های 5 تایی قرار ‌‌می‌دهند. حال تعداد این دسته‌های 5 تایی را شمرده که این تعداد نشان دهنده انس پسته خواهد بود. به طور مثال در صورتی که تعداد آن‌ها 21 باشد انس محصول 20 الی 22 است و در صورتی که 28 گروه 5 تایی داشته باشیم انس آن 28 الی 30 خواهد بود.

آشنایی با مهم‌‌ترین انواع پسته

اکبری

انواع پسته اکبری

شناسایی این محصول برای نخستین بار در سال‌های پایانی دهه سی صورت گرفت. به وسیله فردی به نام حاج اکبر بسنجیده از اهالی روستای عباس آباد امین که از توابع کشکوئیه در شهرستان رفسنجان است کشف شد. از خصوصیات اکبری این است که درشت، بادامی شکل و کشیده بوده، درصد خندانی بالایی دارد، رنگ مغز آن به رنگ بنفش و قهوه‌‌‌ای و رنگ پوسته کرم استخوانی تیره است.

در سایزهای 20 الی 28 در بازار یافت ‌‌می‌شود البته سایز 18 آن نیز به مقدار کمی وجود دارد. از لحاظ ظاهری به احمد آقایی شباهت دارد ولی بسیار کشیده و درشت‌‌تر است. از انواع پسته لوکس بوده که به علت ظاهر لوکسی که نسبت به سایر ارقام دارد قیمت بالاتری را نیز داراست. پسته اکبری لوکس و دست چین برای مصارف مجلسی گزینه بسیار مناسبی می‌باشد. برداشت آن در دهه سوم شهریور ماه بوده و به همین علت احتمال آسیب دیدن آن به علت گرمای تابستان بیش‌‌تر از سایر ارقام است.

اوحدی

اوحدی از پرطرفدارترین ارقام است که تقریبا 60 الی 70 درصد انواع پسته را شامل ‌‌می‌شود. شاید برای شما جالب باشد که بدانید چرا به اسم اوحدی نام گذاری شده است. در حوالی دهه 20 و یا 30 در روستای فتح آباد شهر رفسنجان کشاورزی به نام اوحدی این محصول را کشف ‌‌می‌کند و نام خود را بر آن قرار ‌‌می‌دهد. از آن زمان به بعد این محصول به نام اوحدی شناخته شده است. بعد از آن شهرهای دیگر هم چون خراسان به کشت آن اقدام کردند.این محصول از گروه پسته های گرد بوده و به دلیل ظاهر گرد و فندقی که دارد به فندقی نیز معروف است.

از خصوصیات این نوع از آجیل این است که رنگ مغز آن ارغوانی بوده، رنگ پوسته آن استخوانی متمایل به کرم است، ظاهری گرد و فندق مانند دارد و از قیمت مناسبی برخوردار است. از نظر اندازه نیز در سایزهای 28 الی 34 وجود دارد. اوحدی چون ریز است بنابراین تعداد پسته زیادتری در هر یک کیلوی آن جای ‌‌می‌گیرد. چون پسته اوحدی از مقرون به صرفه‌‌ترین انواع ایرانی است بسیاری از مردم در مناسبت‌های گوناگونی نظیر نوروز و یلدا از آن استفاده ‌‌می‌کنند. فندقی در کشورهای مختلف نیز طرفداران خود را داشته و بنابراین بخشی از آن جهت صادرات به کار ‌‌می‌رود. زمان برداشت، دهه ابتدایی شهریور ماه بوده و در این ایام پسته تازه اوحدی را ‌‌می‌توان در بازار خرید.

کله قوچی

انواع پسته کله قوچی

کله قوچی از خوشمزه‌‌ترین انواع پسته در ایران و در سطح جهانی است بنابراین حجم زیادی از تولیدات، جهت صادر کردن به کشورهای اروپایی به کار ‌‌می‌رود. برای نخستین بار توسط شخصی به نام حاج علی شریفی از اهالی روستای دهنو در شهرستان رفسنجان کشف شد و از این رو به پسته حاج شریفی نیز شناخته ‌‌می‌شود. سایز درشت، ظاهری گرد و فندقی، داشتن مغزی درشت نسبت به سایر ارقام، طعم بی نظیر، رنگ مغز سرخ خاکستری و رنگ پوسته سفید تقریبا تیره از خصوصیات پسته کله قوچی هستند.

این پسته در سایزهای 20 تا 26 به فراوانی موجود است. هم چنین در سایز 18 الی 20  نیز به مقدار کمی در بازار یافت ‌‌می‌شود. به دلیل داشتن سایز درشت، تعداد کم‌‌تری در هر کیلوی آن جای ‌‌می‌گیرد؛ با این وجود به دلیل طعم بسیار لذیذی که دارد از متقاضیان بسیاری در بازار برخوردار است. به صورت عمده از استان کرمان برداشت ‌‌می‌شود ولی در بقیه استان‌ها نیز کشت ‌‌می‌شود. کله قوچی را در دهه دوم شهریور ماه برداشت ‌‌می‌کنند.

احمد آقایی

احمد آقایی یکی از محبوب‌‌ترین انواع پسته است. برای نخستین بار به وسیله شخصی به اسم احمد آقا فروتن در روستای احمدیه از توابع نوق کشف شد. دو عامل موجب شده که آقایی جزء بهترین ارقام صادراتی قرار گیرد. عامل اول این است که محصول دهی آن زیاد بوده و دومین دلیل این است که به زمان کمی جهت باردهی نیاز دارد. آقایی در سطح جهانی به اسم Long Pistachio نامیده ‌‌می‌شود. رنگ سفید پوسته، رنگ مغز قرمز و خوش طعم بودن از ویژگی‌های پسته احمد آقایی هستند. از لحاظ ظاهری نیز کشیده بوده و در سایز 22 الی 30 اونس ‌‌می‌توان آن را مشاهده کرد. البته سایز 20 الی 22 آن نیز وجود دارد ولی تعداد آن بسیار کم است.

درصورتی که خوش طعم بودن پسته ملاک خرید شماست احمد آقایی ‌‌می‌تواند گزینه مناسبی باشد. از لحاظ قیمت در مقایسه با کله قوچی و اکبری پایین‌‌تر بوده ولی قیمت بیش‌‌تری نسبت به فندقی دارد. تعداد زیادی از استان‌ها به کشت آن ‌‌می‌پردازند ولی استان کرمان علی الخصوص شهرستان رفسنجان منبع تولید آن است. این محصول نه تنها برای مصارف آجیل به کار ‌‌می‌رود بلکه جهت تهیه خلال نیز از آن استفاده ‌‌می‌کنند. زمان برداشت آن در دهه سوم شهریور ماه است.

مقایسه انواع پسته در دامغان و کرمان

انواع پسته احمد آقایی

این آجیل خوشمزه که سرشار از مواد مغذی است محبوبیت جهانی داشته و صادرات آن به کشورهای گوناگونی نظیر ترکیه، آلمان، هند، ویتنام و… صورت ‌‌می‌گیرد. پسته های ایرانی به علت شرایط مساعدی که در کشت آن‌ها وجود دارد مانند آب و هوای مناسب و داشتن زمین‌های کشاورزی حاصل خیز کیفیت بسیار زیادی را دارا هستند. بسیاری از شهرها هم چون دامغان، سمنان، قزوین، رفسنجان، یزد و کرمان به کشت آن می‌پردازند. شهرستان دامغان از شهرهای اصلی تولید انواع پسته بوده به گونه‌‌‌ای که محصولات آن به طلای سبز معروف هستند. سوالی که ممکن است در ذهن بسیاری از افراد به وجود بیاید این است که محصولات کرمان با کیفیت‌‌تر هستند و یا دامغان؟

استان سمنان و به خصوص شهر دامغان از سابقه طولانی در تولید این محصول برخوردار هستند به گونه‌‌‌ای که در ایران رتبه اول را دارا است. انواع پسته دامغان در سطح جهانی نیز طرفراران زیادی دارند. رشد درختان این شهر در بهترین شرایط صورت ‌‌می‌گیرد و جهت نگه داری آن‌ها کم‌‌ترین روش‌های شیمیایی را به کار ‌‌می‌برند. آبیاری کافی، تقویت درختان و هرس کردن آن‌ها و شرایط آب و هوایی مناسب از مواردی هستند که بر کیفیت محصولات دامغان تأثیر به سزایی دارند. ارقام گوناگونی نظیر پسته عباسعلی، پسته اکبری، پسته شاه پسند و پسته خنجری از محصولات دامغان هستند.

محصولات برداشت شده از کرمان و شهرستان رفسنجان نیز مرغوبیت زیادی دارند و به دلیل تنوع زیاد و کیفیت بالا از شهرت جهانی برخوردار هستند. رشد درختان این استان تحت شرایط آب و هوایی مطلوبی صورت ‌‌می‌گیرد و انواع گوناگونی نظیر اکبری، فندقی، احمد آقایی و کله قوچی برداشت ‌‌می‌شوند. با در نظر گرفتن این که  شهرهای استان کرمان و شهر دامغان از شرایط آب و هوایی گوناگونی برخوردارند باالطبع پسته های تولید شده نیز متفاوت هستند. نکته مهم این است که محصولات هر کدام از شهرها ویژگی‌های مختص به خود را داشته و از کیفیت بالایی برخوردارند و از این رو هیچ کدام نسبت به دیگری برتری ندارد.

سخن آخر

ملاک‌های مختلفی برای خرید این خشکبار سرشار از خاصیت وجود دارد. سایز، طعم و قیمت برخی از این ملاک‌ها هستند که هر فرد متناسب با کاربردی که مدنظر دارد ‌‌می‌تواند پسته مورد نیاز خود را خریداری کند. بنابراین داشتن اطلاعاتی راجع به انواع پسته ‌‌می‌تواند موجب شود که در هنگام خرید انتخاب مناسب‌‌تری را داشته باشید. حدود 60 الی 70 رقم پسته در ایران موجود است. انواع اکبری، احمد آقایی، کله قوچی و فندقی از محبوبیت بیش‌‌تری برخوردار بوده و ‌‌می‌توان آن‌ها را در اکثر آجیل فروشی‌ها پیدا کرد. هر کدام خصوصیات مربوط به خود را داشته و از کیفیت بالایی برخوردارند و به همین دلیل هیچ کدام بر دیگری برتری ندارند.

در این مقاله هر رقم را از لحاظ سایز، طعم، رنگ، قیمت، محل برداشت و زمان برداشت مورد بررسی قرار دادیم. این خوشمزه‌های مغذی که از ارکان اصلی آجیل هستند در دو حالت خام و یا بو داده عرضه ‌‌می‌شوند. روش‌های تفت گوناگونی برای بو دادن انواع پسته به کار برده ‌‌می‌شوند. در نتیجه این محصولات از تنوع گوناگونی برخوردار هستند و هر فرد متناسب با ذائقه خود ‌‌می‌تواند محصول مورد نظر خود را خریداری کند.

امتیاز به کالا
دیدگاه کاربران
خوشمزه ترین و پرطرفدارترین انواع پسته ایرانی که محبوبیت جهانی دارند

ثبت دیدیگاه به معنی موافقت با قوانین انتشار باطنی مارکت است.

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها