دسته کالاها
9 نمونه از بهترین انواع برنج ایرانی با کیفیت بالا | قبل از خرید برنج بخوانید
فهرست این مطالب
انواع برنج ایرانی
5/5 - (1 امتیاز)

برنج متعلق به ایران در سطح جهانی شهرت بسیاری دارد. از اصلی‌تر‌ین و پر مصرف‌تر‌ین ماده غذایی در کشور ما است. انواع برنج ایرانی در نقاط زیادی از کشور کاشته می‌شود ولی اکثر مردم نوع شمالی را مرغوب‌تر‌ین آن‌ها می‌دانند. طبق گزارشات آماری امروزه 17 استان در زمینه تولید برنج فعالیت دارند که از برترین آن‌ها می‌توان به استان‌های گلستان، مازندران، خوزستان، اصفهان، گیلان و فارس اشاره کرد. محصول تولیدی گیلان و مازندران نسبت به سایرین از مرغوبیت بالایی برخوردار است و در سایر استان‌ها محصولاتی با کیفیت پایین‌تر‌ تولید می‌شود.

فارغ از انواع محلی که هر منطقه‌ای ممکن است داشته باشد معروف‌تر‌ین‌ها مربوط به استان‌های شمالی ایران هستند. در بین محصولات شمالی، دم سیاه، طارم و موسی طارم مرغوبیت بسیاری دارند. تمامی ‌آن‌ها می‌توانند کشت دوم هم داشته باشند. انواع دیگری نیز وجود دارد که به آن‌ها پر محصول گویند. فجر و شیرودی از این دسته هستند. محصول دهی آن‌ها نسبت به سایرین زیاد است و خیلی معطر و خوش طعم نیستند منتها از لحاظ  اقتصادی، قیمت مناسب‌تر‌ی دارند.

لنجان، کامفیروز و عنبربو محصولات منطقه‌ای هستند. لنجان در اطراف اصفهان کشت می‌شود ولی به دلیل کم آبی، تولید آن در این چند سال کم شده است. کامفیروز در شهر شیراز و عنبربو بیش‌تر‌ در روستای باغ ملک در خوزستان کشت می‌شود. عنبربو و کامفیروز خوش عطر و طعم بوده ولی به لحاظ پخت، ضعیف‌تر‌ از محصولات شمالی هستند. کامفیروز از نظر پخت، شباهت زیادی به لنجان دارد.

در این جا به ذکر چند نمونه از بهترین انواع برنج ایرانی همراه با جزئیات آن‌ها می‌پردازیم.

برنج دم سیاه

انواع برنج ایرانی دم سیاه

کشت این محصول پر طرفدار و محبوب ایرانی برای اولین بار در استان گیلان بوده است. دم سیاه هاشمی از با کیفیت‌تر‌ین انواع برنج ایرانی بوده و کشاورزانی که شالیزارهای مرغوبی دارند آن را تولید می‌کنند این اصل، موجب مرغوبیت آن شده است. در گروه کم محصولات جای می‌گیرد و در مقایسه با طارم بازدهی کم‌تر‌ی دارد؛ یکی از دلایل قیمت بالای آن نیز همین موضوع است. دانه‌های آن پس از پخت، قد بلندی دارند. از لحاظ ظاهری، رنگ دانه‌های برنج دم سیاه، سفید متمایل به کرم بوده و علت نام گذاری به دلیل وجود ریشک‌هایی به رنگ سیاه در شلتوک است.

برنج طارم

طارم یکی از انواع برنج ایرانی است که کشت آن برای اولین بار در شهرستان طارم استان زنجان صورت گرفت. شهرستان طارم در همسایگی گیلان و مازندران بوده و به همین دلیل در این استان‌ها نیز تولید می‌شود. امروزه شهرستان فریدون کنار در مازندران به مقدار زیادی آن را تولید می‌کند. از خصوصیات این محصول ایرانی می‌توان به ظاهر استخوانی آن اشاره کرد. دانه‌ها به رنگ سفید متمایل به کرم هستند. محصول دهی پایینی داشته ولی محصول تولید شده از کیفیت بالایی برخوردار است. نکته‌ای که بایستی در زمان پخت به آن توجه شود این است که در زمان تازگی، به دلیل رطوبتی که در دانه‌های آن وجود دارد هنگام پخت قد نکشیده و اصطلاحا شفته می‌شود. برنج طارم پس از پخت از عطر و بوی زیادی برخوردار است. بعد از این که مدت زمانی از برداشت محصول گذشت به دلیل از دست دادن رطوبت، دانه‌های آن سفت‌تر‌ شده و به خوبی قد می‌کشند.

برنج موسی طارم

موسی طارم به دلیل داشتن عطر فوق العاده و کیفیت بالایی که در هنگام پخت دارد از مرغوب‌تر‌ین انواع طارم است. در مقایسه با سایر طارم‌ها به میزان کم‌تر‌ی تولید می‌شود و به همین علت قیمت بالاتری نیز داشته و در بازار کم یاب است. سایز دانه‌های آن بلند بوده و حدود 7.5 میلی متر است که پس از پخته شدن 13 میلی متر می‌شود. با کیفیت‌تر‌ین آن از استان گیلان برداشت شده که به برنج موسی طارم سرد گیلان معروف است. عمدتا در شهرهای شمالی عرضه می‌شود ولی به دلیل قیمت بالاتری که نسبت به سایر انواع برنج ایرانی مرغوب دارد میزان خرید این محصول کم است.

برنج دودی

دودی دم سیاه در استان گیلان تولید می‌شود. از خاص‌تر‌ین انواع برنج ایرانی است که خریداران خود را دارد. تولید این محصول به گونه‌ای است که خرده‌های چوب را درون اتاق‌هایی آتش زده و دود حاصل از آن به سوی کیسه‌های برنج کشانده می‌شود. این فرآیند حدودا 2 هفته زمان می‌برد تا دود به صورت کامل در دانه‌ها نفوذ یابد. در صورتی که برای ایجاد دود از مواد خوبی استفاده شود هیچ گونه ضرر غذایی ندارد. بهتر است که این محصول را همیشگی مصرف نکرده و در هفته یک مرتبه آن را طبخ نمود. اصولا به دلیل بوی تندی که دارد آن را مخلوط با دم سیاه معمولی مصرف می‌کنند؛ به این صورت که هر یک پیمانه برنج دودی به دو پیمانه ساده نیاز دارد.

برنج فجر

انواع برنج ایرانی فجر

فجر توسط اصلاح نژادی که بر روی محصولات با کیفیت صورت گرفته تولید شده است. در گروه پر محصول قرار داشته و طبع سردی دارد. در میان انواع برنج ایرانی که طبع سردی دارند پر فروش‌تر‌ین آن‌ها است. به دلیل قیمت مناسبی که دارد بیش‌تر‌ در ادارات، رستوران‌ها و شرکت‌ها طبخ می‌شود. برای اولین بار در مازندران تولید شد ولی امروزه در استان گلستان به مقدار زیادی کاشته می‌شود. اندازه دانه‌های خام آن 8 میلی متر است که پس از پخته شدن، به حدود 10 میلی متر می‌رسد. از لحاظ ظاهری، دانه آن از ابتدا به طرف انتها به سمت سوزنی شدن رفته و باریک می‌شود. بذر آن در دو نوع 70 روزه و 90 روزه در بازار موجود است. بذر 70 روزه عطر نداشته ولی 90 روزه بسیار معطر است.

برنج شیرودی

شیرودی از طریق اصلاح نژاد مرغوب‌تر‌ین انواع برنج ایرانی تهیه شده است. جزء دسته پر محصولات بوده که طبع سردی نیز دارد. در استان‌های شمالی و در آب و هوای کوهستانی کشت می‌شود. کشاورزان در ابتدای فروردین ماه شروع به کاشت کرده و در شهریور ماه محصول خود را برداشت می‌کنند. در ابتدا در مازندران تولید شد ولی امروزه در نکا و بهشهر به صورت وسیع کاشته می‌شود. این غلات ایرانی از لحاظ ظاهری شباهت زیادی به ‌هاشمی ‌‌دارد به همین دلیل برخی افراد نا سالم، این دو را مخلوط کرده و با نام هاشمی ‌عرضه می‌کنند. عطر و طعم ضعیف‌تر‌ی نسبت به محصولات با کیفیتی هم چون هاشمی دارد؛ از این رو دارای قیمت مناسب‌تر‌ی نیز است. از لحاظ قیمت تقریبا هم ‌تر‌از با فجر است. اکثر رستوران‌ها، شرکت‌ها و ادارات در تهیه غذای خود از آن استفاده می‌کنند.

برنج لنجان

لنجان از خوش عطرترین انواع برنج ایرانی است که در شهرستان لنجان در استان اصفهان کاشته می‌شود. در ابتدای تابستان و در 2 مرحله کاشته شده و برای محصول دهی مناسب به میزان آب و گرمای زیادی احتیاج دارد. جزء دسته پر محصول بوده که در پخت، عطر و طعم فوق العاده است. دارای دانه‌های سفید رنگی است که در حالت خام، ظاهر گرد و کوتاهی دارند ولی بعد از طبخ، ری کرده و کشیده می‌شوند. برنج لنجان در گروه معطرها قرار دارد. به دلیل پروتئین زیادی که در این محصول وجود دارد نیازمند مدت زمان طولانی‌تر‌ی برای پخته شدن است. دانه‌های شکسته کم‌تر‌ در آن دیده می‌شود.

برنج کامفیروز

اگر قصد خرید یکی از خوش پخت‌تر‌ین انواع برنج ایرانی را دارید کامفیروز گزینه مناسبی است. در روستای کامفیروز از توابع شهرستان مرودشت استان فارس کاشته می‌شود. یکی از اصلی‌تر‌ین محصولات کشاورزی این استان است. اکثر مردم استان فارس از کامفیروز در طبخ غذاها و میهمانی‌های خود استفاده می‌کنند. داشتن طبع گرم از خصوصیات بارز آن است که موجب شده محبوبیت زیادی پیدا کند. عطر و بوی فوق العاده‌ای دارد. دیگر انواع معطر پس از خیسانده شدن در آب مقدار زیادی از عطر خود را از دست می‌دهند ولی این محصول پس از آب کشی نیز عطر و بوی خود را حفظ می‌کند. ری زیادی داشته و بعد از طبخ، طول دانه‌های آن بسیار زیاد می‌شود.

برنج عنبربو

انواع برنج ایرانی عنبربو

برداشت عنبربو در برخی از شهرهای استان خوزستان هم چون باغ ملک، خرمشهر، اهواز، رامهرمز، شوشتر و شادگان صورت می‌گیرد ولی بهترین نوع آن در شوشتر کشت می‌شود. کشاورزان از سال 89 شروع به تولید آن کرده اند. امروزه برنج عنبربو در استان‌های دیگری چون اصفهان، لرستان، فارس، ایلام و خراسان رضوی نیز کاشته می‌شود. صادرات بخشی از آن به عراق صورت می‌گیرد. دانه‌های آن کوتاه و تپل بوده و بعد از طبخ، همانند دیگر انواع برنج ایرانی قد نمی‌کشد. طبع گرمی داشته و مناسب برای افرادی است که مزاج سردی دارند.

سخن آخر

در این متن دریافتیم که با توجه به عواملی چون محل کشت، کیفیت، عطر و طعم، سایز دانه‌ها، ری کردن و … برنج های مختلفی در بازار عرضه می‌شود. مشخص کردن بهترین انواع برنج ایرانی مشکل بوده زیرا برخی مردم با توجه به سلیقه و طبع خود نوع خاصی را مناسب می‌دانند. در این مطلب سعی شد که پر فروش‌تر‌ین و محبوب‌تر‌ین آن‌ها بیان شود. برخی سودجویان به کارهای غیر اخلاقی روی آورده و محصول با کیفیت را با اقلام ضعیف‌تر‌ مخلوط می‌کنند. این امر در هنگام طبخ مشخص خواهد شد. از این رو پیشنهاد ما این است که قبل از خرید انواع برنج ایرانی مقدار کمی ‌از آن را تهیه و پخت کنید. به این ترتیب به درستی می‌توان بررسی و قضاوت را درباره مرغوبیت آن انجام داد.

امتیاز به کالا
دیدگاه کاربران
9 نمونه از بهترین انواع برنج ایرانی با کیفیت بالا | قبل از خرید برنج بخوانید

ثبت دیدیگاه به معنی موافقت با قوانین انتشار باطنی مارکت است.

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها