دسته کالاها
12 نمونه از معروف ترین انواع بادام درختی در جهان
فهرست این مطالب
انواع بادام درختی
اولین امتیاز

شاید برایتان جالب باشد که بدانید انواع بادام درختی به دو دسته شیرین و تلخ تقسیم ‌‌می‌شوند. بادام شیرین که طبع گرم و تری دارد اکثرا جهت مصارف خوراکی و مکمل‌های غذایی به کار برده ‌‌می‌شود. در حالی که نوع تلخ آن با طبع گرم و خشک خود عمدتا در تهیه محصولات آرایشی و بهداشتی و نیز مصارف دارویی استفاده ‌‌می‌شود. در این متن به بررسی انواع شیرین این میوه درختی ‌‌می‌پردازیم. مهم‌‌ترین ارقام شیرین عبارتند از پوست کاغذی، ربیع، شاهرودی و مامایی. پوست کاغذی به دو دسته ایرانی و خارجی تبدیل ‌‌می‌شود. محبعلی و منقا در گروه ایرانی جای دارند. نوع خارجی بیش‌‌تر با همان نام پوست کاغذی شناخته ‌‌می‌شود.

اشتباهی که اکثر مردم آن را مرتکب ‌‌می‌شوند این است که چون تفاوت‌های بین سه محصول محبعلی، منقا و خارجی را نمی‌دانند آن‌ها را یکسان و تحت عنوان یک محصول فرض ‌‌می‌کنند. شاهرودی نیز ارقام مختلفی دارد که رقم‌های 7، 8، 12 و 21 در بین آن‌ها رواج بیش‌‌تری دارند. بادام های دیگری نیز تولید ‌‌می‌شوند که رواج کم‌‌تری نسبت به موارد گفته شده دارند که جهت آشنایی شما عزیزان به طور مختصر به آن‌ها اشاره خواهیم کرد. در این متن به بررسی انواع بادام درختی ‌‌می‌پردازیم تا شما را با این محصولات آشنا کنیم و در نتیجه بتوانید خریدی مناسب و مطابق با نیاز و ذائقه خود داشته باشید.

جایگاه ایران در تولید انواع بادام درختی

این مغذی خوشمزه از درخت‌های بومی کشور ایران و همسایگانش مانند ترکیه و افغانستان است. امروزه به صورت وسیع در تمامی دنیا کاشته ‌‌می‌شود. گونه‌های متفاوتی از درخت آن وجود دارند که هر یک به ناحیه آب و هوایی به خصوصی تعلق دارند. جهت رشد و محصول دهی مناسب، به شرایط آب و هوایی مدیترانه‌‌‌ای نیاز دارد. برخی از کشورهای حوزه دریای مدیترانه هم چون اسپانیا، یونان، ترکیه، پرتغال، تونس، ایتالیا و مراکش به فراوانی انواع بادام درختی را تولید ‌‌می‌کنند. کشورهای دیگری که از آب و هوای مدیترانه‌‌‌ای برخوردارند نیز به تولید این محصول پر خاصیت اقدام کرده اند. از جمله آن‌ها ‌‌می‌توان به جنوب استرالیا، شیلی و غرب آمریکا(کالیفرنیا) اشاره کرد.

امروزه آمریکا بیش از 50 درصد از بادام دنیا را تولید ‌‌می‌کند و از این رو در صدر تولید کنندگان این محصول قرار دارد. رتبه بعدی متعلق به اسپانیا است. ایران در رتبه سوم برترین تولید کنندگان جهان قرار دارد. ارقام مختلفی در کشور ما تولید ‌‌می‌شود که به معرفی مهم‌‌ترین آن‌ها ‌‌می‌پردازیم.

انواع بادام درختی

بادام درختی تلخ

هر یک از انواع شیرین و تلخ از درخت‌های مخصوص به خود حاصل ‌‌می‌شوند و خواص مربوط به خود را دارا هستند. سمی به نام اسیدهیدروسیانیک در نوع تلخ وجود دارد که در بدن انسان به سیانید تبدیل ‌‌می‌شود بنابراین بایستی در مصرف آن احتیاط کرد. خوردن تنها 7 مغز از بادام تلخی که سم‌های آن جداسازی نشده موجب مسمومیت‌های خطرناک و شدید ‌‌می‌شود. نوع تلخ از انواع بادام درختی بوده که عمدتا فواید درمانی دارد و بیش‌‌تر، روغن آن مورد مصرف قرار ‌‌می‌گیرد. نرم کننده، صابون و لوسیون‌های فراوانی از روغن آن به دست آمده که در بازار نمونه‌های آن را به فراوان دیده‌‌‌ایم. برای این که از فواید بادام تلخ بهره مند شویم کافی است تنها یک عدد از آن را در بین انواع شیرین مصرف نماییم.

بادام درختی شیرین

مامایی

انواع بادام درختی مامایی

مامایی یکی از بهترین انواع بادام درختی است که ‌‌می‌توان آن را انتخاب کرد. از لحاظ گل دهی در گروه متوسط تا دیرگل قرار دارد و به میان گل نیز معروف است. نهال آن نسبت به سرمای بهار مقاومت نسبی را دارد و مدت زمان رسیدن محصول متوسط است. از پوستی نسبتا سخت و چوبی برخوردار بوده و ظاهر کشیده‌‌‌ای دارد. معمولا مغز آن درشت بوده و با کیفیت‌های متفاوتی یافت می‌شود که مرغوب‌‌ترین آن به کشورهای مختلفی علی الخصوص هندوستان صادر ‌‌می‌شود. مقدار مغز مامایی تقریبا 36 درصد تخمین زده شده و طعم شیرینی دارد. مغز مامایی در بین سایر هم نوعان خود بسیار خوش رنگ بوده و ‌‌می‌توان گفت به رنگ طلایی است. به مدت 8 سال با پوست و 1 سال بدون پوست ‌‌می‌توان آن را در انبار نگه داری کرد.

جالب است بدانید که تغییر رنگ مغز بادام مامایی هنگامی که بدون پوست است نسبت به سایر ارقام کم‌‌تر است. از مقدار چربی مناسبی برخوردار بوده و به همین دلیل در تهیه محصولات آرایشی و بهداشتی به کار ‌‌می‌رود. به عنوان یکی از محصولات اصلی در صنعت آجیل و خشکبار به فروش ‌‌می‌رسد. از انواع بادام درختی خوشمزه است که به طور وسیعی از حوالی زاینده رود و روستاهای اطراف اصفهان برداشت ‌‌می‌شود.

ربیع

این محصول از انواع بادام درختی با کیفیت بوده که از خواص فراوانی برخوردار است. طعم شیرینی دارد و در صنایع خوراکی هم چون پخت شیرینی و درست کردن پودر بادام به کار ‌‌می‌رود. هم چنین در صنایع آرایشی و بهداشتی برای تهیه محصولات زیبایی پوست و مو از آن استفاده ‌‌می‌شود. نهال ربیع با برگ‌های بزرگ و پهن خود مقاومت بالایی در برابر سرما دارد و برای کاشت به شیوه دیم نیز مناسب است.

در سالیان گذشته این محصول درختی از مناطق مرکزی و غرب آسیا نظیر کشورهای ایران، سوریه، افغانستان و فلسطین برداشت ‌‌می‌شده است. امروزه ایران بالاترین میزان تولید بادام ربیع را به خود اختصاص داده که عمده برداشت آن از شهرکرد صورت ‌‌می‌گیرد. از لحاظ ظاهری میوه آن تخم مرغی شکل بوده و حالت بیضی مانندی دارد. مغز آن توسط پوششی سخت و چوبی پوشانده شده است و حدود 33 تا 35 درصد از کل بادام را تشکیل ‌‌می‌دهد.

شاهرودی

انواع بادام درختی شاهرودی

شاهرودی که به رقم خوش نیز شهرت دارد از ارقام متداول انواع بادام درختی است که در بازار عرضه ‌‌می‌شود. درخت آن بسیار سرحال و شاداب بوده و نام خوش از این جهت برای آن برگزیده شده است. نسبت به آفت‌هایی نظیر شته و یا شرایط محیطی نامطلوب هم چون خشکی و کم آبی از مقاومت بالایی برخوردار بوده و محصول دهی بالایی دارد. از ارقام دیر گل است که مبدأ و منشأ آن به ایران بر‌‌می‌گردد.

میوه درخت  بادام شاهرودی یک پوسته سبز رنگ نسبتا نازک و یک پوسته چوبی ضخیمی دارد. حدود 35 تا 40 درصد میوه را مغز تشکیل ‌‌می‌دهد. انواع گوناگونی از آن وجود دارد و حدود 21 رقم در ایران کاشته ‌‌می‌شود. ارقام شاهرودی 7، شاهرودی 8، شاهرودی 12 و شاهرودی 21 نسبت به بقیه رواج بیش‌‌تری دارند. این محصول نسبت به ارقام ربیع و مامایی از قیمت بالاتری برخوردار است. از شاهرودی که از انواع بادام درختی متداول است در صنایع غذایی هم چون آجیل و خشکبار و شیرینی پزی به صورت‌های خلال، پرک، پودر و یا بادام سفید شده استفاده ‌‌می‌شود. هم چنین در صنعت دارویی نیز کاربرد دارد.

پوست کاغذی

منقا

لغت نامه دهخدا منقا را پوست نازک معنا کرده است. بادام منقا که به منقی نیز شناخته ‌‌می‌شود پوست نازکی داشته و به همین دلیل بسیار راحت ‌‌می‌توان آن را مصرف کرد و از این رو طرفداران بی شماری دارد. یکی از انواع بادام درختی پوست کاغذی بوده که با اندکی فشار دست به راحتی خرد ‌‌می‌شود و ‌‌می‌توان مغز آن را خارج نمود. به رنگ قهوه‌‌‌ای روشن است و طعم ملایم و شیرینی دارد. نسبت به محبعلی از پوست تیره‌‌تر و ضخیم‌‌تری برخوردار است. در صورتی که داخل پوست خود نگه داری شود تازگی خود را حفظ کرده و تغییری در طعم شیرین آن به وجود نمی‌آید.

منشأ آن مربوط به آسیای شرقی است ولی به علت محبوبیت فراوانی که در بین ایرانی‌ها دارد در بیش‌‌تر شهرهای ایران نیز کشت ‌‌می‌شود. برداشت این محصول به طور وسیعی از شهر اصفهان صورت می‌گیرد. گاهی اوقات میوه این درخت را قبل از این که به صورت کامل برسد برداشت کرده و با نام چاقاله بادام عرضه ‌‌می‌کنند که علی رغم قیمت بالا طرفداران زیادی دارد. ‌‌می‌توان از منقا که از انواع بادام درختی محبوب است به عنوان تنقلاتی مفید و سرشار از خاصیت بهره مند شد و یا مخلوط با سایر آجیل‌ها استفاده کرد. کاربردهای دیگر آن در تهیه غذا و انواع شیرینی جات است.

محب

انواع بادام درختی محب

از ارقام پوست کاغذی است که پوسته آن از استحکام کافی برخوردار نبوده و با فشار اندک دست بر روی آن شکسته ‌‌می‌شود. به محبعلی و یا سفید نیز شهرت دارد. درصد مغز میوه آن حدود 54 درصد برآورد شده و دو قلو بودن مغزهای آن حدود 20 درصد است. این محصول عمدتا به دو حالت خام و یا تفت خورده عرضه ‌‌می‌شود و مغزی بسیار ترد و خوشمزه دارد. از پرطرفدارترین انواع بادام ایرانی است که صادرات بالایی از آن صورت ‌‌می‌گیرد.

بادام محب در کردستان محبوبیت بسیار زیادی دارد. شرایط اقلیمی مناسب روستاهای اطراف اصفهان موجب شده که محب به طور وسیعی از این مناطق  برداشت شود. مغز بادام سفید طعم شیرینی داشته و روغن فراوانی دارد. از ارقام لوکس بوده و از قیمت مناسبی نیز برخوردار است و از این رو خرید و فروش بالایی در آن صورت می‌گیرد. به دلیل این که مورد تقاضای بسیاری از مردم چه در ایران و چه در خارج از کشور است سود دهی بسیار بالایی دارد. افزون بر صنایع خشکبار و شیرینی پزی در صنعت دارویی و آرایشی و بهداشتی نیز از آن به فراوانی استفاده ‌‌می‌شود.

خارجی

این محصول خارجی که به بادام پوست کاغذی نیز شناخته ‌‌می‌شود در کنار ارقام ایرانی خود یعنی محبعلی و منقا در گروه پوست کاغذی‌ها قرار داشته که با فشار اندک دست ‌‌می‌شکند. از لحاظ ظاهری شکافی در پوسته نازک آن وجود دارد به گونه‌‌‌ای که مغز آن قابل رؤیت است. این رقم از انواع بادام درختی در حقیقت از پوسته سفتی برخوردار بوده که پس از تراشیده شدن از ضخامت آن کاسته شده است. به دلیل فشاری که در حین فرآوری به آن وارد شده این شکاف‌ها به وجود آمده اند.

به دلایلی نظیر سهولت در پوست گرفتن، درصد مغز بالا، قیمت مناسب و ترد بودن طرفداران مخصوص به خودش را دارد. برخلاف باور عموم واردات بادام خارجی از چین نبوده و از کشورهایی هم چون ایتالیا، آمریکا و اسپانیا صورت ‌‌می‌گیرد. از لحاظ ارزش غذایی یک مشت و نیم از این خشکبار تقریبا 14 گرم روغن دارد که حدود 60 درصد از این روغن را روغن‌های غیر اشباع تشکیل ‌‌می‌دهند. مطابق با تائیدیه انجمن قلب آمریکا تأثیرگذاری این میزان چربی‌های مفید برابر با داروهای شیمیایی گران قیمت است.

متفرقه

آذر

از طریق پیوند میان نژاد نوعی از بادام ایتالیا و نوعی از بادام فرانسه، آذر به وجود آمده است. درخت آن در زمان سه ساله شدن بارور شده و تا 40 سال محصول دهی آن ادامه دارد. نسبت به سرما و یخبندان از مقاومت بالایی برخوردار بوده و از این رو در مناطق کوهستانی کشت ‌‌می‌شود.

پسته‌‌‌ای

نوع پسته‌‌‌ای بهترین رقم برای کشت دیمی است. از انواع بادام درختی بومی کشور ایران بوده و نسبت به خشکی و گرما از مقاومت بالایی برخوردار است. پوست چوبی ضخیمی دارد که مغزی شیرین و تیره رنگ در آن یافت ‌‌می‌شود.

فرانسیس

انواع بادام درختی فرانسیس

از معروف‌‌ترین انواع بادام درختی در جهان فرانسیس بوده که منشأ آن به کشور فرانسه بر‌‌می‌گردد و برای کشت در مناطق مرتفع و کوهستانی مناسب است. پوست کاغذی و خشکی دارد که به آسانی از پوسته سبز جدا ‌‌می‌شود. وزن مغز آن تقریبا 40 درصد از کل بادام بوده و درصد دو قلو بودن مغز حدودا 50 درصد است. بد نیست بدانید که برخی سودجویان به دلیل قیمت مناسب بادام فرانسیس، آن را با محب ترکیب کرده و به نام محب به مردم عرضه می‌کنند.

سهند

عمدتا در میاندوآب کشت ‌‌می‌شود و به دلیل مقاومت بالا در برابر آفات و سرما به جان سخت نیز شهرت دارد. مناطق معتدل و کوهستانی برای کاشت آن بسیار مناسب هستند. از مغزی شیرین برخوردار بوده که رنگ تیره‌‌‌ای دارد و حدود 30 درصد از وزن بادام را تشکیل ‌‌می‌دهد. در صنایع شیرینی پزی و غذایی مورد مصرف قرار ‌‌می‌گیرد.

شکوفه

منشأ این محصول به فرانسه باز‌‌می‌گردد و از طریق پیوند بین دو نژاد مختلف به وجود آمده است. کاشت آن در مناطق کوهستانی صورت ‌‌می‌گیرد. 60 درصد از کل بادام را مغز تشکیل داده و از این رو در گروه درشت‌‌ترین مغز بادام‌ها جای دارد.

سخن آخر

انواع بادام درختی به دلیل وجود مواد مغذی، ویتامین‌ها، مواد معدنی مختلف و چربی‌های غیر اشباع از خوراکی‌های محبوب و پرطرفدار در کشور ما محسوب ‌‌می‌شوند. این خوشمزه‌های مقوی یکی از اجزای اصلی آجیل هستند که به خوبی ‌‌می‌توانند جایگزین سالمی برای تنقلات مضر مثل چیپس و پفک شوند. انواع مختلفی از ویتامین‌ها علی الخصوص ویتامین‌های ب و ای به فراوانی در این محصولات درختی وجود دارند. این مغز پر خاصیت به دو دسته شیرین و تلخ تقسیم ‌‌می‌شود که از لحاظ ظاهری مشابه بوده ولی از طعم و بوی متفاوتی برخوردارند.

ذکر این نکته حیاتی است که سمی به نام هیدروسیانیک در نوع تلخ وجود دارد درنتیجه باید نوع تلخ را با احتیاط زیادی مصرف کرد. جالب است بدانید که روغنی که در هر دو مورد وجود دارد از نوع غیر اشباع بوده با این تفاوت که میزان عمر روغن بادام تلخ کم‌‌تر است و بایستی سریع مصرف شود. ما در این مقاله به بررسی انواع بادام درختی شیرین پرداختیم و هر کدام را از لحاظ ظاهری، طعم، ضخامت پوست، محل پرورش و صادرات مورد بررسی قرار دادیم. امیدواریم توانسته باشیم که شما را در داشتن خریدی مطمئن و متناسب با نیازتان یاری کنیم.

امتیاز به کالا
دیدگاه کاربران
12 نمونه از معروف ترین انواع بادام درختی در جهان

ثبت دیدیگاه به معنی موافقت با قوانین انتشار باطنی مارکت است.

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها