دسته کالاها
آجیل را باید کجا نگهداری کنیم
فهرست این مطالب
آجیل را باید کجا نگهداری کنیم
اولین امتیاز

آجیل در ایام عید و روزهای عادی سال به عنوان عضو دائمی میز‌های پذیرایی اکثر مردم خصوصا ایرانی‌ها به حساب می‌آید. آیا تا به حال به این موضوع فکر کرده‌اید که آجیل را باید کجا نگهداری کنیم؟ برای نگهداری این مغز‌های خوشمزه باید تدابیر خاصی در نظر گرفته شود. در غیر این صورت ویتامین‌ها و پروتئین‌های مفید موجود در آن‌ها از بین می‌رود. اهداف ما در این محتوا:

  1. ارائه راهکار‌های مناسب جهت نگهداری از انواع آجیل است. به طوری که خواص مفید آن‌ها از دست نرود.
  2. همچنین بتوانیم این مغز‌ها را برای مدت طولانی نگهداری کنیم.
  3. راهکاری مناسب برای از بین بردن آفات محصولاتی که خریده‌ایم ارائه دهیم.
  4. انواع مکان‌های مناسب جهت نگهداری آجیل‌ها (آجیل را باید کجا نگهداری کنیم)
  5. مدت زمان نگهداری انواع مغز‌ها
  6. ماندگاری نوع فله‌ای بهتر است یا به صورت بسته بندی
  7. تأثیر کیفیت محصول در میزان ماندگاری آن

با دانستن مطالب بالا می‌توانید انواع آجیل را هر زمان که نیاز داشتید به صورت تازه مصرف کنید. شب عید که می‌شود اکثر قیمت‌ها افزایش پیدا می‌کند. بسیاری از مردم برای اینکه با چنین رویدادی مواجه نشوند، از چند ماه قبل اقدام به خرید می‌کنند. خرید آجیل هم از این قاعده مستثنی نیست. اما باید توجه داشت که اگر بخواهیم این محصول را برای مدتی تقریبا طولانی نگهداری کنیم، چه نکاتی باید بدانیم.

 انواع آجیل‌ را باید کجا نگهداری کنیم

انواع آجیل را باید کجا نگهداری کنیم

سوال اصلی در این زمینه این است که آجیل را باید کجا نگهداری کنیم؟ اگر این محصولات را خریداری کردید، آن‌ها را به مدت دو روز در یخچال بگذارید. در طی این دو روز اگر آفتی در آن‌ها موجود باشد، از بین خواهد رفت. آفات موجود در این محصولات در دمای اتاق شروع به رشد می‌کنند. این قضیه می‌تواند عامل بسیاری از بیماری‌ها شود.

بهترین دما برای مراقبت از مغز‌ها، دمای 18 درجه سانتی گراد خواهد بود. این دما باعث نابودی کامل آفات می‌شود. این دما را می‌توانید در فریزر خود تنظیم کنید. به طور کلی این محصولات را در سه مکان نگهداری می‌کنند:

  • در دمای اتاق
  • یخچال
  • فریزر

نگهداری در اتاق

یکی از پاسخ هایی که به سوال آجیل را باید کجا نگهداری کنیم، به پاسخ قرار دادن دردما ی اتاق می‌رسیم. قرار دادن در دمای اتاق اگر برای زمانی طولانی نباشد، مشکلی ایجاد نمی‌کند. مثلا شما مقدار کمی از آن‌ها را تهیه کرده‌اید و به عنوان تنقلات خود در یک وعده مصرفی روی میز گذاشته‌اید. در این حالت چون تقریبا زود مصرف می‌شود، قرار دادن در اتاق مانعی ایجاد نمی‌کند.

نکته بسیار مهمی در نگهداری این نوع خشکبار وجود دارد که باید به آن توجه کنید. باید بدانید که دشمن اصلی این مواد، گرما و رطوبت است. رطوبت حتی از گرما هم مضر‌تر می‌تواند باشد. یعنی باید در قسمت‌های خنک خانه آن‌ها را نگهداری کنید. از دیگر عوامل مؤثر در فساد این محصول، نور است.

نور باعث سفت شدن مغز‌ها می‌شود. پس تلاش کنید این مواد را در جای خشک و خنک و به دور از نور قرار دهید. اگر می‌خواهید در اتاق بگذارید، بهترین کار قرار دادن در ظروف شیشه‌ای و در بسته است. شیشه‌های اهرمی و در اصطلاح درب کیپ بهترین گزینه محسوب می‌شود.

نگهداری در یخچال

از دیگر پاسخ‌ها به سوال آجیل را باید کجا نگهداری کنیم، قرار دادن در یخچال است. دمای چهار درجه سانتی گراد در یخچال، بهترین دما برای این خشکبار می‌تواند باشد. در این دما بین دو ماه تا یک سال، بسته به نوع خشکبار می‌توان آن‌ها را نگهداری کرد. این مسئله در مورد برخی مغز‌های پوست کنده مثل شاه بلوط، صدق می‌کند. شاه بلوط را می‌توان تا یک سال در یخچال نگه داشت.

یعنی اگر آن را با پوست در یخچال بگذاریم، نهایتا تا دو ماه بیش‌تر سالم نمی‌ماند. چون یخچال دارای رطوبت است، پس باید توجه شود که این مواد در ظرف‌های درب کیپ گذاشته شود. در این صورت می‌توان از نفوذ رطوبت به داخل آن‌ها جلوگیری کرد. همچنین با این کار بوی مواد غذایی دیگری که در یخچال گذاشته می‌شود، جذب مغز‌ها نمی‌شود. در این صورت مغز‌ها طعم اصلی خود را حفظ می‌کنند.

نگهداری در فریزر

از دیگر پاسخ‌ها در جواب آجیل را باید کجا نگهداری کنیم، قرار دادن این محصولات در فریزر است. این روش از بهترین روش‌ها برای نگهداری آجیل‌ها محسوب می‌شود. فقط کافی است آن‌ها را درون ظروف در بسته و تمیز قرار دهید و به فریزر منتقل کنید. در اصل فریزر، دو عامل دما و رطوبت را به حداقل می‌رساند.

با این کار می‌توان از این مواد برای مدت یک تا سه سال نگهداری کرد. نکته‌ای که باید در اینجا به آن اشاره کرد این است که قبل از مصرف، باید آن‌ها را به مدت 5 تا 10 دقیقه داخل فر قرار داد. با انجام این کار طعم اصلی مواد باز می‌گردد. در ضمن میزان ماندگاری نوع خام از بو داده بیشتر است. مواد بو داده شده نهایتا برای چند هفته سالم می‌ماند. این مواد چون با گرما و حرارت مواجه شده‌اند، زمینه رشد قارچ و فساددر آن‌ها فراهم شده است. این در صورتی است که این مواد خام را در شرایط سرد می‌توان تا دو سال نگه داشت.

بهترین آجیل را باید کجا نگهداری کنیم

عوارض مصرف آجیل کهنه

پس از جواب دادن به  سوال آجیل را باید کجا نگهداری کنیم، به سوال میزان زمان نگه داشتن این محصول چقدر است، می‌رسیم. به طور کلی نباید بیش از اندازه آجیل‌ها را نگه داشت. اگر این مواد کهنه شوند، ممکن است آلوده به تخم حشرات شود. مصرف این خشکبار‌های کهنه عوارضی مثل مسمومیت در پی دارد. همچنین ممکن است سم آفلاتوکسین تولید کند که با ورود این سم به بدن سلول‌های سرطانی تولید می‌شود.

قارچ اسپرژیلوس نیز نوعی سم در این محصولات کهنه تولید می‌کند. در حالت عادی و با چشم غیر مسلح هیچ کدام از سموم تولید شده را نمی‌توان دید. بیش‌ترین میزان سم آفلاتوکسین در خشکباری مثل فندق به وجود می‌آید. پس باید هنگام خرید به رنگ فندق توجه داشته باشید. اگر مغز فندق به رنگ قهوه‌ای تغییر کرده باشد، حتما به این سم آلوده شده است.

برخی از فروشگاه‌ها برای نگهداری خشکبارهای خود در کنار آن‌ها ازقرص‌های مخصوصی استفاده می‌کنند. در اصطلاح عامیانه به این قرص‌ها، قرص برنج گفته می‌شود. مصرف این قرص‌ها تبعات خوبی ندارد. در این صورت دیگر نیاز چندانی به استفاده از کولر و یا اقدام خاص در این زمینه نیست.

ولی با این حال اکثر محصولات آن‌ها بد طعم شده و تغییر مزه داده‌اند. اما در فروشگاه‌های معتبر از جمله فروشگاه باطنی مارکت، در فصول مختلف سال اقدامات ویژه‌ای انجام می‌گیرد. در درجه اول به هیچ عنوان از این قرص‌ها استفاده نمی‌شود. در واقع صاحبان این مغازه‌ها خود را متحمل هزینه و زحمت بیش‌تر می‌کنند. اما به تعهد اخلاقی و انسانی خود نسبت به مشتری پایبند هستند.

در فصل زمستان که هوا سرد است هنگام ورود به این فروشگاه‌ها متوجه می‌شوید که از وسایل گرمایشی استفاده نمی‌شود. در فصول گرم‌تر مثل تابستان، به طور شبانه روزی از کولر گازی استفاده می‌شود. این کار اگر چه هزینه زیادی برای صاحب مغازه ایجاد می‌کند، در عوض محصولات خود را تازه و سالم نگهداری می‌کنند. حتی بسیاری از محصولات خود را در سردخانه‌ها نگه می‌دارند. هنگام فروش از سردخانه به مغازه انتقال می‌دهند. این کار نیز صاحب مغازه را متحمل پرداخت هزینه‌ای به صورت جداگانه میکند.

نکته‌ای دیگر که در رابطه با محصولات کهنه باید بدانید، استفاده از رنگ‌های غیر مجاز است. بعضی مغازه‌ها و یا دست فروشان، ممکن است اقدام به احتکار برخی محصولات خود کنند. وقتی بعد از مدت طولانی می‌خواهند محصولاتشان را وارد بازار کنند، با زدن رنگ‌های مضر جذابیتی در آن‌ها ایجاد می‌کنند.

این درخشش، سبب فساد و خرابی مواد در مدت زمان کمی می‌شود. به طور کلی استفاده از رنگ‌های براق کننده باعث سرطان زایی و آسیب به کبد می‌شود. پس حواستان باشد از فروشگاه‌های  شناخته شده و معتبر خرید نمایید.

مغزهای آجیل را باید کجا نگهداری کنیم

سخن آخر

در این متن سعی کردیم به سوال آجیل را باید کجا نگهداری کنیم، پاسخ دهیم و انواع روش‌های نگهداری آجیل را برای شما عزیزان بازگو کنیم. امروزه هزینه‌های زندگی بسیار بالا رفته است. با وجود قیمت‌های بالا مسلما قدرت خرید مردم پایین می‌آید. ولی نباید با خرید اجناس بی کیفیت سلامتی خود را به خطر بیندازید.

خوب است در چنین شرایطی اطلاعات خود را در هر زمینه‌ای بالا ببریم. آجیل با خواص بالایی که دارد، از ضعیف شدن بدن جلوگیری می‌کند. بهترین کار در مصرف خشکبار‌ها آن است که به اندازه نیاز و به صورت تازه خریداری شود. حال اگر به هر دلیل مجبور به خریداری زیاد‌تر از  این محصولات شدید، با مطالعه مطالب بالا یاد گرفتید به بهترین نحو آن‌ها را نگهداری کنید.

امتیاز به کالا
دیدگاه کاربران
آجیل را باید کجا نگهداری کنیم

ثبت دیدیگاه به معنی موافقت با قوانین انتشار باطنی مارکت است.

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها