دسته کالاها
آجیل خام بخریم یا بوداده
فهرست این مطالب
آجیل خام بخریم یا بوداده
5/5 - (1 امتیاز)

حتما تا کنون برای شما هم رخ داده که وقتی وارد مغازه آجیل فروشی شده‌اید، این سؤال در ذهن شما نقش بسته که آجیل خام بخریم یا بوداده ؟ زمان‌هایی هست که می‌دانیم چه نوع خریدی می‌خواهیم انجام دهیم. یعنی ممکن است میهمانی ویژه‌ای در پیش داشته باشیم. در این صورت می‌دانیم آجیل بوداده به لحاظ ظاهری و طعم آن برای این گونه مصارف مناسب‌تر است.

یعنی ما در این زمان بیشتر به دنبال طعم و مزه و ظاهر زیباتری هستیم. پس باید نوع بوداده را انتخاب کنیم، چون افزودنی‌هایی مثل زعفران و … در آن‌ها به کار رفته و ظاهر زیبا و خوش رنگ و لعاب‌تری دارد. ولی زمان‌هایی هست که توجه به ظاهر کالای مربوطه موقع خرید، مد نظر ما نیست و بیشتر جنبه خاصیتی و طعم خام خود جنس مورد نظر قرار دارد.

یعنی زمانی است که به دنبال خاصیت ماده غذایی هستیم. در این صورت مصرف به صورت خام خاصیت بالاتری دارد. ضمن اینکه به لحاظ ماندگاری، این نوع، از ماندگاری بیش‌تری نسبت به بوداده برخوردار است. مثلا برنج و گوشت و سایر مواد غذایی تا زمانی که پخته نشده می‌توان تا ماه‌ها آن‌ها را نگهداری کرد. ولی زمانی که پخته شود، مدت خیلی کمی نهایتا دو یا سه روز می‌توان آن‌ها را نگه داشت.

حال در این مورد هم به همین صورت است. تا زمانی که تفت نخورده و حرارت ندیده باشد، می‌توان آن را برای مدت طولانی نگهداری کرد. وقتی که تفت داده شد، باید ظرف مدت دو هفته الی یک ماه حتما مصرف شود، وگرنه طعم تازگی و طراوت اولیه خود را از دست می‌دهد. مگر اینکه در شرایط خاص نگهداری شوند. تنها در این صورت می‌توان کیفیت آن‌ها را در بالاترین سطح ممکن نگه داشت.

آجیل

به مخلوطی از خشکبار که بنا بر سلیقه‌ها و مدل‌های گوناگون، ترکیبات متفاوتی دارد، گفته می‌شود. این محصول از نماد‌های فرهنگی ایران بوده و در بعضی از مراسم‌ها مثل: نوروز و شب یلدا بیش‌تر مصرف می‌شود. حتی در برخی مراسم‌های زنانه به اسم آجیل مشکل گشا مورد استفاده قرار می‌گیرد. با توجه به وجود باغ‌های گسترده در ایران، آجیل ایرانی یکی از نمونه‌های شناخته شده در بازارهای جهانی است.

در این حیطه شهری به نام شهر آجیلی به اسم فاروج، در استان خراسان شمالی وجود دارد. وجود مغازه‌های رنگارنگ از این محصولات، در فواصل خیابان‌ها از ورودی تا خروجی شهر، زیبایی و جذابیت خاصی به این شهر بخشیده است. در واقع محصولاتی که در این شهر به فروش می‌رسد، از محصولات خود فاروج تأمین نشده و از شهر‌های دیگر کشور برای فروش به اینجا آورده می‌شود. در واقع شغل اصلی مردمان این شهر، دامپروری و کشاورزی است.

بهترین نوع این خشکبار‌ها آن‌هایی هستند که در شرایط سالم تهیه شده و به صورت روزانه بوداده و به فروش می‌رسند. مواد اصلی تشکیل دهنده آجیل‌ها شامل: پسته، بادام (زمینی، هندی، مامایی، سنگی و …)، تخمه (کدو، ژاپنی و آفتابگردان)، گردو، فندق، کشمش، نخودچی و نقل است.

چگونه آجیل خام بخریم یا بوداده

آجیل خام بخریم یا بوداده؟ آجیل بوداده

در پاسخ به این سوال که آجیل خام بخریم یا بوداده، در اینجا آجیل بوداده را انتخاب می‌کنیم. به طور کلی دلیل بودادن آجیل‌ها، ایجاد طعم، رایحه و بافت ترد و دلپذیر در آن‌ها است. بیش‌تر این محصولات به طور کلی بدون پوست بوداده می‌شوند، به جز پسته که اغلب با پوست تفت داده می‌شود. گاهی هدف از بودادن مواد، جدا کردن پوسته‌ها از مغز آن‌هاست. این روش به طور معمولی و روتین برای جدا کردن پوست بادام هندی انجام می‌شود و ما تقریبا بادام هندی را به صورت خام در بازار نمی‌بینیم.

دو روش عمده جهت بودادن وجود دارد:

  • به صورت خشک: که در این روش هنگام تفت دادن مواد از روغن استفاده نمی‌شود.
  • همراه با روغن: در ماهیتابه یا فر مواد را با استفاده از روغن بو می‌دهند.

غیر از این دو روش، می‌توانید آن‌ها را در مایکروویو هم بو دهید. تفت دادن این محصولات باعث می‌شود ساختار و ترکیبات شیمیایی موجود در آن‌ها تغییر کند. به طور کلی تفت دادن باعث ایجاد تغییر رنگ، کاهش رطوبت و ایجاد بافت ترد می‌شود. زمانی که این خشکبار‌ها حرارت ببینند، رطوبت مغز‌ها از دست می‌رود و در این حالت وزن مواد کم‌تر می‌شود. پس در این صورت محتوای چربی آن‌ها بیش‌تر می‌شود.

آن نوع از مغز‌ها که در روغن تفت داده می‌شوند، به لحاظ کالری و چربی، کمی بیش‌تر از نوع خشک شده هستند. زیرا این خشکبار‌ها به طور طبیعی دارای چربی زیادی بوده و قابلیت جذب چربی بیش‌تر را ندارند.  اگر بخواهیم آجیل خام بخریم یا بوداده، باید به لحاظ شباهت و تفاوت هم مورد بررسی قرار گیرند. به طور خلاصه هر دو نوع دارای مقادیر بسیار مشابهی از پروتئین، چربی، کربوهیدرات و کالری هستند.

چربی‌های مؤثر در این نوع خشکبار‌ها سبب کاهش کلسترول خون و در برابر بیماری‌های قلبی مؤثر واقع می‌شود. اگر این مواد بیش از اندازه حرارت ببیند، احتمال آسیب دیدگی یا اکسید شدن چربی‌های مفید موجود در آن‌ها بیشتر است. در این حالت ایجاد تشکیل رادیکال‌های آزاد مضر زیاد شده و مصرف این گونه مواد می‌تواند به سلول‌های شما آسیب برساند. این اکسید شدن چربی‌های مفید می‌تواند ایجاد طعم و بوی نامطبوع را در برخی مغز‌ها سبب شود.

نکته اصلی در بودادن خشکبار‌ها تنظیم دما و زمان پخت است. طبق مطالعات انجام شده وقتی در دمای پایین تا متوسط تفت دادن انجام شود، میزان از دست رفتن چربی‌های مفید کم‌تر می‌شود. گردو بالاترین میزان چربی را در تمام آجیل‌ها دارد. موضوع اکسیداسیون در نوع بوداده سبب می‌شود که مدت کوتاه‌تری ذخیره و نگهداری شوند.

موادی که هنگام بو دادن در آجیل‌ها از دست می‌رود شامل: منیزیم، فسفر، ویتامین E و برخی آنتی اکسیدان‌ها که به گرما حساس هستند. در یک مطالعه ثابت شد که در بو دادن گردو و بادام ویتامین بیش‌تری نسبت به بو دادن فندق از دست رفت.

آجیل خام بخریم یا بوداده؟

آجیل خام بخریم یا بوداده؟ آجیل خام

دو باکتری مضر که به صورت بالقوه ممکن است در آجیل‌ها وجود داشته باشد، افلاتوکسین و سالمونلا هستند. این باکتری‌ها ممکن است هنگام برداشت محصول از طریق خاک وارد آن شود. همچنین آب آلوده نیز چه هنگام برداشت و چه پس از برداشت ممکن است سبب آلودگی شود. در این صورت اگر محصولات به طور مناسب نگهداری شوند، بهترین راه برای جلوگیری از آلودگی را می‌توان ایجاد کرد.

سخن آخر

بهترین پاسخی که در جواب سؤال آجیل خام بخریم یا بوداده، می‌توانیم بدهیم این است که مصرف هر دو آجیل، چه به صورت خام و چه به صورت بوداده، سالم است. به شرطی که تمام شرایط مطلوب تولید محصول برای مصرف بهینه در نظر گرفته شده و رعایت شود. بهترین حالت ممکن آن است که افراد، خودشان مواد مورد نظر را در دمای پایین (حدود 284 درجه فارنهایت) تا متوسط (حدود 140 درجه سانتی گراد) به مدت تقریبا 15 دقیقه تفت دهند.

در صورتی که حوصله و شرایط لازم را نداشتید، با تحقیق و شناخت از فروشگاه‌های معتبر می‌توانید خریدی ایمن و دلچسب در این مورد داشته باشید. در اینجا ما به شما این اطمینان را می‌دهیم که با خرید از فروشگاه باطنی مارکت هیچ گاه دچار نارضایتی و سردرگمی نخواهید شد. از این طریق می‌توانید به جمع مشریان دائمی ما بپیوندید.

امتیاز به کالا
دیدگاه کاربران
آجیل خام بخریم یا بوداده

ثبت دیدیگاه به معنی موافقت با قوانین انتشار باطنی مارکت است.

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها